באטל.נט הותקף והושבת על ידי האקרים

מתקפת DDoS מכוונת שיבשה את תפקוד השרתים של בליזארד במשך כמה שעות ומנעה מגולשים להתחבר אל מערכת הבאטל.נט

אם ניסיתם להיכנס לרשת הבאטל.נט של בליזארד היום, יכול להיות שנתקלתם בתופעה מוזרה של ניתוקים או חוסר יכולת להיכנס למערכת בכלל. יש לכך סיבה טובה מאוד – באטל.נט הותקף על ידי האקרים.

באטל.נט חווה מתקפת האקרים מסוג DDos, כלומר הצפה של השרת בפניות מפוברקות כדי לגרום לו לקרוס. ההתקפה כוונה נגד שרתי באטל.נט גם באירופה וגם בארצות הברית.

בליזארד עלתה על הבעיה רק אחרי שמשתמשים החלו להציף את הפורומים שלה בהודעות על ניתוקים ובעיות חיבור אחרות למערכת. זמן מה לאחר מכן בליזארד הודיעה באופן רשמי דרך חשבון הטוויטר שלה שמדובר בהתקפת של האקרים נגד השרתים שלה, ושכרגע עושה רושם שהיא הצליחה להתגבר עליה.

אבל מתברר שהנזקים של מתקפת ההאקרים לא הסתכמה בקריסה זמנית של השרתים – ככל הנראה, ההאקרים הצליחו לשים את ידיהם על קבצים שמכילים פרטי קשר של חלק מעובדי החברה ושל גופים אחרים איתם בליזארד נמצאת בקשר.

את האחריות למתקפה על בליזארד לקחה קבוצת האקרים בשם Lizard Squad, אבל באינטרנט קשה לאמת טענות כאלה.

נקודה למחשבה היא התזמון של המתקפה. תיאוריות ברשת טוענות שהמתקפה היא נקמה של מספר גולשים נגד בליזארד על שסגרה בכוח שרת פרטי ובלתי חוקי של משחק התפקידים המקוון שלה, World of Warcraft, שהצליח לפעול מתחת לאף שלה במשך 14 שנים. בהחלט יכול להיות שכמה גולשים כועסים החליטו להוציא קיטור בתגובה על הסגירה.

תגובות

במאמר זה

נגישות