למבקרי הקולנוע אין אמונה ב"אמונת המתנקש"

את הקללה הידועה שמכשילה כל סרט מבוסס משחק מחשב אפילו השחקן מייקל פסבנדר לא מצליח לשבור, והעיבוד של "אמונת המתנקש" זוכה לכתף קרה מצד המבקרים

עושה רושם שגם מותג משחקים מכובד כמו Assassin's Creed, שתורגם בארץ לעברית בתור אמונת המתנקש, לא מצליח לשבור את קללת העיבודים הכושלים של משחקי מחשב וקונסולה אל המסך הגדול.

רוב מוחץ של הביקורות קוטל את הסרט, כאשר קשה מאוד למצוא מבקרי קולנוע שהיה להם משהו חיובי להגיד עליו. ממוצע הציונים של ביקורות הסרט עומד על 36 נקודות ב-Metacritic. באתר Rotten Tomatoes המצב גרוע אפילו יותר עם 17 אחוז בלבד. הטענה המרכזית של המבקרים נגד הסרט היא, בגדול, שהעלילה שלו מבולגנת ובלתי קוהרנטית.

לפי התקציר, אמונת המתנקש מספר על בחור בשם קאלם לינץ' (מייקל פסבנדר), שבעזרת טכנולוגיה מתקדמת יכול לגשת אל זכרונות שהועברו אליו בתורשה לאורך הדורות וחווה מחדש את חייו של אגילאר, אחד מאבות אבותיו ומתנקש שפעל בספרד של המאה ה-15.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות:

The Film Stage, ציון 50: "אמונת המתנקש בא עם עלילה מקושקשת וגישה של רצינות עצמית עמוקה שתוקפים את החושים חזק מדי מבלי שהדבר ישתלם בסוף".

We Got This Covered, ציון 30: "מעריצים שציפו כי אמונת המתנקש ישבור את רצף העיבודים האיומים של משחקי מחשב עתידים להתאכזב מהבלאגן הבלתי נתפס שהוא יוצר".

Austin Chronicle, ציון 20: "אמונת המתנקש הוא סרט קודר וחסר חיים שיביך את מי שמכיר את חומר המקור וישאיר מבולבל את מי שלא".

וביקורת אחת או שתיים קצת יותר חיוביות, באופן יחסי כמובן, כדי לא לסיים עם תחושה כל כך מרה בפה אחרי שקראנו את כל הקטילות מקודם:

The Verge, ציון 68: "ליוצרים של אמונת המתנקש יש את האומץ תמיד לקחת את עצמם ברצינות, אפילו כאשר החומר שהם עובדים עליו הוא טיפשי בבסיסו. לא תמצאו בו קפיצה של אומץ (על משקל Leap of Faith מהמשחק – ע.פ.), אלא רוב הזמן באופן מפתיע הוא מנסה לעמוד על קרקע יציבה".

Rolling Stones, ציון 63: "על ידי הצגת סימני אינטליגנציה בעולם מוכה שטויות דיגיטליות, אמונת המתנקש עומד מעל עדר הסרטים מבוססי המחשב כברירת מחדל".

אמונת המתנקש יצא לקולנוע ביום חמישי הקרוב, ה-5.1. צפו לביקורת שלנו עליו בימים הקרובים, אז נראה האם הביקורות עליו מוצדקות או מוגזמות.

תגובות

במאמר זה

נגישות