פסטיבל אנימיקס 2016 יפתח שעריו ביום שלישי הקרוב

פסטיבל אנימיקס השנתי יארח את גמר תחרות "קומיקסאי נולד" של אורי פינק ויצדיע לדני סנדרסון. וגם: איזה אורחים מיוחדים מעבר לים יבואו לחלוק מניסיונם?

פסטיבל הקומיקס והאנימציה אנימיקס יתקיים בין ה-2 באוגוסט, יום שלישי הקרוב, עד ה-6 באוגוסט בשבת בסינמטק תל אביב. במסגרת הפסטיבל יוקרנו סרטי אנימציה שונים, כמו כן יערכו הרצאות ומפגשים מיוחדים עם יוצרי קומיקס. זאתי השנה ה-16 בה מתקיים פסטיבל אנימיקס השנתי.

במסגרת אירועי הפסטיבל יקפצו לביקור מספר דמויות בולטות בסצינת הקומיקס המערבי. אחד מהם הוא קלאוס ג'נסן, אמן קומיקס אמריקאי שעובד במשך שנים עם דיסי ומארוול. הוא נודע בעיקר בזכות עבודתו עם פרנק מילר על דרדוויל והאביר האפל חוזר. ג'נסן יתארח לשיחה על עבודתו עם גיבורי על ב-40 השנים האחרונות. במהלך המפגש יוקרנו סצנות מסרטי באטמן וסדרת הטלויזיה דרדוויל.

אורח נוסף באנימיקס שיגיע מעבר לים הוא מייק רייס, שיספר על 35 שנות עבודתו בתחום הכתיבה לסדרות טלוויזיה אמריקאיות ולסרטי אנימציה כמו עידן הקרח וקונג פו פנדה. לצידו ישתתפו בפאנל גם הבמאי ארי פולמן (ואלס עם באשיר), מנהל הקרן לקולנוע וטלוויזיה בירושלים יורם הניג והיוצר ירון ניסקי (מילכוד 22).

מבחינת הסצינה הישראלית, כמדי שנה יערך במהלך הפסטיבל גמר התחרות "קומיקסאי נולד" של אורי פינק. השנה נושא התחרות הוא רעיון למדור קומיקס בו מככבת דמות נשית. באירוע יציגו הפיינליסטים את עבודותיהם בפני הקהל באולם ובפני צוות שופטים, כאשר המנצח יקבל מדור קבוע בעיתון זבנג.

השנה אנימיקס מצדיע ללהקת כוורת, אחד הסמלים הגדולים ביותר של תרבות המוזיקה הישראלית. הדבר יבוא לידי ביטוי באירוע שנקרא כוורת מצויירת, בו יוצגו איורים של הלהקה שהופיעו לאורך השנים. כמו כן יתארח באירוע דני סנדרסון, שיחד עם הרכב מוזיקלי יבצע מספר שירים של הלהקה המפורסמת.

לפרטים נוספים על אירועים ופעילויות שיתקיימו בפסטיבל כמו הרצאות, סדנאות והקרנות סרטים אתם מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק של אנימיקיס.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות