אריגטו, 2017 – סדרות האנימה שעשו לי את השנה

רגע לפני שכולנו מפנים את תשומת הלב למה שיש לתעשיית האנימה של יפן להציע לשנת 2018, בואו נעצור ונגיד אריגטו על השנה המוצלחת שזה עתה הסתיימה

שנת 2017 הייתה שנה מוצלחת מאוד עבור חובבי האנימה ברחבי העולם. ננצל את ההזדמנות כדי להגיד אריגטו ("תודה" ביפנית) ל-2017 לפני שנחזיר את מלוא תשומת הלב שלנו אל היורשת המבטיחה שלה, 2018.

Konosuba 2

חבורת ההרפתקנים הכושלת והאהובה ביותר שראינו עד היום על המסך חזרה לביקור עם עונה חדשה של Konosuba. קאזומה, אקווה, מגומין ודארקנס יוצאים שוב למשימות שונות ומשונות ובדרך עושים יותר נזק מתועלת, וגם הפעם הם מצליחים לעשות את זה עם הרבה מאוד הומור וחן. בואו נחזיק אצבעות לעונה שלישית.

Youjo Senki (Saga of Tanya the Evil)

מה שנראה בפרק הראשון כמו עוד אנימה גנרית בה זורקים ילדה צעירה (ומרושעת) מדי לסיטואציה מסוכנת להחריד, במקרה זה גרסה אלטרנטיבית של מלחמת העולם הראשונה בה ניתן להיעזר בקסם, הפך מהר מאוד לסיפור מתוחכם יותר של טקטיקה בשדה הקרב, דיון על אנושיות בזמן מלחמה ובעיקר קונפליקט מתמשך בין אמונה באל לבין רציונליות קרה. לא ידוע האם הפאשיסטית המטורללת הקטנה הזו תחזור אי-פעם לעונה שניה, אבל אין ספק כי העונה הנוכחית הייתה חוויה פסיכית לחלוטין.

Koro-Sensei Quest

לא אכחיש שאהבתי מאוד את Assassination Classroom, אז החזרה של העולם הזה אל המסך, גם אם רק בתור ספין-אוף קומי באנימציית צ'יבי, שימח אותי מאוד. הספין-אוף לוקח את העלילה המקורית וזורק אותה לעולם של משחקי תפקידים למחשב של פעם, כאשר כיתה E-3 היא של דמויות עם באגים למיניהם. הסדרה צוחקת גם על החסרונות של המקורית בכל דרך שרק אפשר, אז אם אהבתם את המקור תנו לזאתי הזדמנות.

My Hero Academia 2

השנה קיבלנו עונה שניה של My Hero Academia, הפעם באורך של 25 פרקים , כלומר כפול מזו של העונה הראשונה. העונה הזו נתנה במה לא רק לפרוטגוניסט האהוב שלנו, איזוקו, אלא גם לדמויות משניות שעד לאותה נקודה לא ידענו עליהן כמעט דבר במסגרת הטורניר השנתי של האקדמיה. בעונה זו גם קיבלנו את אחד מהאנטגוניסטים המעניינים ביותר מבחינה אידיאולוגית. העונה השלישית כבר בדרך ותגיע באביב 2018.

Attack on Titan 2

עדיף מאוחר מאשר אף פעם – אחרי בערך 4 שנים מאז שהעונה הראשונה סחפה את הקהל, סטודיו Wit כנראה גילה שחשבון הבנק שלו מתחיל להתרוקן והוציא סוף סוף את העונה השניה והמיוחלת. על אף שאורכה היה קצר עם 12 פרקים בלבד, העונה השניה עדיין הצליחה להעביר סיפור טוב בדרכה המיוחדת והברוטלית. העונה השלישית צפויה להגיע בקיץ 2018.

סדרות נוספות שראויות לאזכור:

Alice & Zoruko – סדרה שמציבה את שאלת המפתח מה באמת עושה אותנו אנושיים: המוצא הביולוגי או ההחלטות והפעולות שלנו?

Black Clover – כמו שכתבנו כבר בעבר, בלאק קלובר כנראה לא תהיה נארוטו הבא אבל אם מורידים את הווליום לחצי או רואים את הגרסה המדובבת לאנגלית, מגלים שמאחורי הצרחות הבלתי נסבלות של הפרוטגוניסט מסתתרת לה סדרה שנחמד לשרוף איתה זמן פנוי.

Ao no Exorcist 2 – מאוד הפתיע אותי לראות את הסדרה הזו חוזרת לעונה שניה אחרי שבעונה הראשונה הומצא סוף אחר לחלוטין כדי לסגור את העלילה, אבל לא אכחיש בתור קורא של המנגה ששמחתי לראות אותה חוזרת.

קצרה היריעה מלהכיל את כל הסדרות הבולטות והמוצלחות של השנה, ואני בטוח שיש עוד רבות כאלה. אין ספק שזו הייתה שנה מצויינת, ולכן – אריגטו, 2017!


Did You Geek out Today?

  • חולצה one punch man
  • בובות פופ one punch man
  • מגן מצח נארוטו
  • מכנסי נשים נארוטו
  • חרב של אסונה Sword Art Online
  • פיגר של אסונה Sword Art Online

תגובות

במאמר זה

נגישות