ראש בראש: אמזון משיקה תכנית מוניטיזציה כמו של יוטיוב

החדשות הטובות: אמזון משיקה את Amazon Video Direct, תכנית שתאפשר להרוויח כסף על חשיפה לתכני הוידאו שלכם. החדשות הרעות: השירות אינו זמין בארץ

בעוד שהיא כבר מתחרה מול נטפליקס בשידור סרטים וסדרות ישירות אל דפדפן המשתמש, אמזון מחממת מחדש חזית אחרת, הפעם מול יוטיוב – והשיקה היום תכנית מוניטיזציה משלה.

השירות החדש נקרא בקיצור AVD, ראשי תיבות של Amazon Video Direct. הוא יאפשר למשתמשים להרוויח כסף על סרטוני וידאו שיעלו לאמזון, בדומה לתכנית השותפים של יוטיוב שנותנת אחוז כלשהו מהרווחים שלה למשתמשים שאיפשרו הצגת פרסומות בתוכן שלהם. AVD יציג את סרטוני הוידאו של המשתמשים בכל הפלטפורמות בהן אמזון תומכת – מחשבים אישיים, מכשירים סלולריים וסדרת הטאבלטים שהשיקה, Amazon Fire.

יוצרי התכנים יוכלו להחליט האם הם רוצים להגביל את הגישה לתוכן שלהם עבור מנויים משלמים בלבד בדומה לשירות Youtube Red, או לאפשר לכולם לצפות בהם ואז הרווח יהיה מבוסס על חשיפה לפרסומות. אפשרות נוספת היא "להשכיר" את הוידאו למספר מוגבל של ימים או צפיות ולתמחר בהתאם לכך.

אמזון רוצה יוצרי תוכן מקצועיים בלבד

לפי ידיעה שפורסמה באתר Bloomberg, יש הבדל מהותי אחד בין הגישה של אמזון לבין זו של יוטיוב – הראשונה מעוניינת למשוך אליה יוצרי תוכן מקצועיים בלבד בעוד האחרונה פונה אל כל הקהלים והגילאים. כדי לעודד כניסה של יוצרי תוכן בעלי יכולות, אמזון הכריזה על תחרות חודשית בשם Amazon Video Direct Star בה היא תחלק עד מיליון דולר בין 100 הכתנים הפופולריים ביותר בשירות. מדד הפופולריות יקבע על פי מספר החשיפות, ההשכרות וההורדות של התוכן באותה תקופת זמן.

לצערינו, השירות AVD אינו זמין בארץ ומוגבל רק למדינות ארצות הברית, גרמניה, אוסטריה, אנגלית ויפן. בהתחשב בעובדה זו, אמנם התחרות בין שני השירותים תהפוך לקשה יותר במדינות הללו, אבל סביר להניח שבתמונה הגדולה יוטיוב עדיין תישאר ידה על העליונה בכל הקשור לחשיפה לתוכן וידאו באינטרנט.

תגובות

במאמר זה

נגישות