רידלי סקוט תכנן סוף שונה עבור "הנוסע השמיני"

הבמאי של סרט האימה המפורסם "הנוסע השמיני" תכנן גורל שונה עבור הפרוטגוניסטית, אלן ריפלי. לא תנחשו מה גרם לו לשנות את הסוף לזה שאנו מכירים כיום

הנוסע השמיני הוא אמנם אחד מסרטי האימה הקלאסיים החשובים ביותר של הז'אנר. אבל יכול להיות שאילו הבמאי, רידלי סקוט, היה הולך עם הסוף המקורי שהוא תכנן עבור הסרט, יכול להיות שעתידו של המותג ומקומו של הנוסע השמיני בתודעה הציבורית היו קצת שונים.

לפי ידיעה שפורסמה באתר Entertainment Weekly, רידלי סקוט תכנן בסוף הסרט לחסל את אלן ריפלי, שמוגלמת על ידי השחקנית סיגורני וויבר. סקוט רצה שריפלי תפסיד לחייזר, כשהאחרון משפד את ראשה עם הספק לשון, ספק לסת נוספת שהוא מחזיק בפיו.

אז מה עצר את רידלי סקוט? מתברר שכאשר הוא הציע את הרעיון בשיחת טלפון לאחד המנהלים של אולפני פוקס המאה העשרים, הוא כעס מספיק כדי להגיע לסט למחרת ולאיים בגלוי על הבמאי שיפטר אותו על המקום אם יבצע את הרעיון הזה.

להזכירכם, בסוף שקיבלנו בפועל ריפלי מצליחה לזרוק את החייזר אל החלל. לאחר מכן היא הכניסה את עצמה להקפאה בספינת החלל שלה עד שאנשים מצאו אותה, מה שחיבר את העלילה של הסרט הראשון אל זו של סרט ההמשך הטוב ביותר של המותג. סיגורני וויבר גילמה את דמותה של אלן ריפלי לאורך ארבעה סרטים.

רידלי סקוט יחזור אל כסא הבמאי של הנוסע השמיני לאחר היעדרות ארוכת שנים בסרט הנוסע השמיני: קובננט, שיגיע אל מסכי הקולנוע בארץ ב-18 במאי. והוא אינו מתכנן להיעלם שוב בזמן הקרוב.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות