המדובב של אדמירל אקבר, אריק באוארספלד, נפטר

הקול מאחורי הדמות ממלחמת הכוכבים שחקקה בזיכרון הקולקטיבי את המשפט "it's a trap" נפטר בביתו שבקליפורניה. בן 93 היה במותו

לאורך השנים סרטי סטאר וורס יצרו הרבה ציטוטים שהמעריצים זוכרים אותם בעל-פה עד היום. אחד מהם, עד כמה שהוא היה במקור מינורי בתוך כל המותג הזה, היה המשפט "It's a trap" של הדמות אדמירל אקבר שנחקק בתודעה בזכות קולו הייחודי. לפני ימים אחדים המדובב של אדמירל אקבר, אריק באוארספלד (Erik Bauersfeld), נפטר מסיבות טבעיות. בן 93 היה במותו.

באוארספלד היה במקצועו שדרן רדיו בתחנה KPFA שיושבת בברקלי, קליפורניה. הוא התחיל לעבוד בתחנת הרדיו משנת 1961 ופיתח שם את הקריירה שלו במשך 31 שנה.

מחוץ לתחומי תחנת הרדיו, באוארספלד עסק גם בדיבוב של סרטים ומשחקי מחשב. כאמור, התפקיד הכי בולט שלו כמדובב היה של אדמירל אקבר בסרט שובו של הג'דיי, אבל הוא דיבב גם את הדמות Bib Fortuna, אחד מאנשיו של המאפיונר Jabba the Hutt. כמו כן, באוארספלד דובב את אדמירל אקבר גם במשחקי מחשב שנלוו לסדרת מלחמת הכוכבים.

עוד נקודה מעניינת בביוגרפיה של באוארספלד היא שבמקור הוא היה אמור לשמש גם כקולו של מאסטר יודה, לפחות לפי דבריו בראיון מצולם שעלה ליוטיוב בשנת 2012. כידוע, את תפקיד המדובב של יודה קיבל בסוף פרנק אוז.

לפחות אנחנו יכולים להתנחם בעובדה שבאוארספלד הספיק לפני מותו לחזור שוב אל התפקיד שפרסם את שמו ברבים כאשר דובב בשנית את אדמירל אקבר בסרט החדש של המותג, מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר.

תגובות

במאמר זה

נגישות