חמישה שיאי גינס גיקיים מדהימים במיוחד שכדאי לכם להכיר

כמה קוספליירים צריך כדי לקבוע שיא גינס? ומה גובהה של מכונת הארקייד הגבוהה בעולם? הנה חמישה שיאי גינס גיקיים שיעלו לכם חיוך על השפתיים

בעקבות ידיעה שכתבתי לאחרונה על מעריץ מארוול מושבע שקבע שיא גינס חדש אחרי שקיעקע על גופו לא פחות מ-31 דמויות של ההוצאה לאור המפורסמת, התחלתי להתעניין אילו עוד שיאי גינס גיקיים ישנם. אחרי מחקר קטן באתר הרשמי של שיאי הגינס, גיבשתי רשימה קצרה של 5 שיאים גיקיים משעשעים ומפתיעים שכדאי להכיר.

הכי הרבה דמויות קומיקס על כריכה אחת

חוברת מספר 27 של דדפול זכתה בתור הכריכה בעלת הכי הרבה דמויות מארוול אחרי שהצליחו לדחוס לתוכה, באופן מדהים בעיני, לא פחות מ-232 דמויות שונות. מבחינה עלילתית, התירוץ לנוכחות מספר גדול של דמויות הוא אירוע החתונה בין דדפול לבין כלתו, שיקלה (Shiklah).

“כאשר הצייר סקוט קובליש הציע את הכריכה הזו, חשבתי שהוא השתגע”, העיד בזמנו העורך ג’ורדן ווייט. “אבל זה סוג של שיגעון שחייבים לכבד. אני חושב שאין ראייה טובה יותר לשיגעון שלו”.

האם תוכלו לאתר ולזהות את כל אחת מ-232 הדמויות? הכריכה מצורפת למטה למקרה ואתם רוצים להיענות לאתגר.

Courtesy of Marvel

מכונת הארקייד הגדולה ביותר

הגיימרים הזקנים ביותר שבינינו בוודאי זוכרים את אולמות הארקייד בהן היינו שורפים את דמי הכיס שקיבלנו לפני 5 דקות מאמא ואבא כדי לשחק בפקמן או מורטל קומבט. אדם בשם ג’ייסון קמבריס מאילנוי שבארה”ב לקח את האהבה שלו למכונות ארקייד צעד אחד קדימה ובנה את המכונה הגדולה ביותר – 4.41 מטר לגובה, 1.93 מטר לרוחב ו-1.06 מטר לאורך.

צפו בסרטון מאחורי הקלעים של מכונת הארקייד הענקית. מה שלא ברור הוא איך לעזאזל אדם בגודל סטנדרטי אמור בכלל לשחק בה.

הכי הרבה קוספליירים במקום אחד

בדרך כלל כשאנחנו שומעים את המושג “קומיק-קון” אנחנו חושבים על הכנס המפורסם שמתרחש אחת לשנה בסן-דייגו, אבל השיא הזה שייך לשלוחה של הכנס בסאלט לייק (Salt Lake) – לא פחות מ-1,784 קוספליירים התייצבו למשימה לקבוע את שיא גינס במספר המתחפשים הגדול ביותר לדמויות קומיקס במקום אחד.

הדרישות מצד גינס היו שכל המשתתפים חייבים להתחפש לדמויות קומיקס, לא לפחות לדמויות מסרטים או מסדרות שבמקור הגיעו מהמדיום הזה. השיא הנוכחי דחק את קודמו, שעמד על 1,530 קוספליירים ונקבע בסין בשנת 2011.

היוטיוברית הזקנה ביותר בתחום הגיימינג

חושבים שגיימינג זה רק לצעירים? תחשבו שוב – שירלי קארי (Shirley Curry) היא גיימרית בת 82 שמשתפת את הצופים במשחקים בהם היא משחקת. ואין הכוונה למשחקי פייסבוק משעממים כמו FarmVille. בכלל לא. יותר לכיוון של Skyrim ו-Far Cry.

קארי נכנסה לעולם הגיימינג אחרי שבשנות ה-90 בנה הכיר לה את התחום. מאז, ערוץ היוטיוב שלה צבר כ-292 אלף מנויים רשומים והוא פעיל עד היום.

לא מאמינים? באמת שאני לא מותח אתכם. הנה סרטון שלה מתחילת החודש משחקת Skyrim.

אוסף חוברות הקומיקס הגדול בעולם

אחרי שתראו את אוסף חוברות הקומיקס של בוב ברטאל (Bob Bretall), כנראה שהאוסף האישי אצלכם בחדר ירגיש הרבה פחות מרשים. הבחור מחזיק באוסף של 101,822 (!) חוברות קומיקס שונות, כאשר המספר העצום הזה נקבע אחרי שהושמטו ממנו כפילויות.

ברטאל העיד בכתבה שפורסמה באתר של שיאי הגינס כי הוא התחיל לאסוף קומיקסים מגיל 8 אחרי שהתאהב בדמות של ספיידרמן, ושהוא קורא בממוצע 100 חוברות בכל חודש. אין ספק שהבחור הזה לוקח את התחביב שלו ברצינות רבה.

תגובות

במאמר זה

נגישות