5 סדרות קומיקס שפשוט חייבות להגיע אל המסך

הקולנוע והטלוויזיה מלאים בעיבודים שונים לסדרות קומיקס מפורסמות, אבל זה משאיר את הפחות מוכרות נסתרות בצילן. הנה כמה מהן ששווה לתת להן הזדמנות

השנים האחרונות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה עומדות בסימן מובהק של עיבודי קומיקס אל המסך. זה אמנם מצויין עבור המותגים המוכרים יותר בעולם הקומיקס, אבל לצערינו תמיד המשאבים מוגבלים ולכן רק סדרות בעלות שם או בעלות פוטנציאל כספי גבוה מאוד מקבלות עיבוד. התוצאה של מצב זה היא שישנן לא מעט סדרות קומיקס טובות ומעניינות, שהסיכוי שיגיעו למסך הוא נמוך. הנה כמה שלדעתי כדאי לתת להן סיכוי.

Green Blood

ארצות הברית של אחרי מלחמת האזרחים. בראד ברנס ואחיו הצעיר לוק מנסים לשרוד את החיים ב-Five Points, שכונת העוני למהגרים הכי נוראית במנהטן. בעוד לוק מנסה לחיות חיים נורמליים עד שהשניים ירוויחו מספיק כסף לברוח משם, בראד יודע שזה לעולם לא יספיק. לכן הוא חובר לכנופיה המקומית כמתנקש ושכיר חרב, מה שעתיד ליצור שפיכות דמים שתגרור את כולם פנימה.

למה לתת לה צ'אנס? מלחמת כנופיות, סקס, בגידות, תככים ושאר האלמנטים שהפכו את משחקי הכס למפלצת רייטינג נמצאים גם פה ברמה כזו או אחרת. אישית מאוד נהנתי מהמנגה והייתי רוצה מאוד לראות אותה מקבלת רוח חיים.

The Promised Neverland

אמה היא ילדה בת 11 שחיה חיים טובים בבית היתומים בו היא גרה יחד עם שני חבריה הטובים ביותר, ריי ונורמן. האשליה הזו נשברת די מהר כאשר היא מגלה את הסוד לגבי התכלית האמיתית של המקום אותו ראתה כביתה, והשלושה מתחילים לתכנן כיצד לברוח משם לפני שיהיה מאוחר מדי.

למה לתת לה צ'אנס? אמנם אחרי הפרק הראשון היא מתקדמת קצת לאט, אבל מהר מאוד לאחר מכן היא הופכת לדוגמה מופתית של דוגמה לכתיבת סיפור טוב, עם המון טוויסטים עלילתיים שקשה מאוד לחזות אותם מראש. מי שיותר חשוב לו ההתקדמות של הסיפור על חשבון האקשן, בהחלט ימצא כאן את מבוקשו.

Tower of God

קומיקס דרום קוריאני פופולרי מאוד במדינה. עולם פנטזיה בו קיים "המגדל של אלוהים", עליו האגדה מספרת שמי שיגיע לקומה האחרונה שלו יוכל להגשים את כל משאלותיו. נער בשם בם (Bam) נכנס אל המגדל כדי למצוא את בת זוגו, שמאסה בצורת חייה והחלה במסע המסוכן מעלה.

למה לתת לה צ'אנס? מדובר בעולם פנטזיה אפל, עשיר בהרפתקאות מסוכנות ויצורים משונים. נכון לרגע כתיבת שורות אלה הקומיקס מכיל בערך 420 פרקים, מה שמספק המון חומר לכמה עונות אם אי-פעם יחליטו לעשות ממנה סדרת אנימה.

Ava's Demon

אווה נחשבת, ובצדק, התיכוניסטית המוזרה והמופרעת של בית הספר שלה, אבל זה לא בהכרח באשמתה – מאז שהיא זוכרת את עצמה, בגופה חיה שדה סדיסטית וחמומת מוח בשם ראפיה (Wrathia) שמתעללת בה כמו דיבוק בכל הזדמנות אפשרית. אווה מנסה פשוט לחיות את חייה בשקט ושלא ישימו לב אליה, אבל הדברים משתנים כאשר היא נאלצת לברוח מהכוכב שלה ולשתף פעולה עם המפלצת שבתוכה כדי לשרוד. הקומיקס זמין לקריאה באתר הרשמי ומתעדכן כל פעם טיפין-טיפין.

למה לתת לה צ'אנס? שילוב מעניין של אלמנטים מעולם הפנטזיה עם סביבה מד"בית בעוד הדמויות מנסות למצוא את מקומן בעולם שחרב עליהן. העלילה מחולקת לפרקים כאשר כל פרק מסתיים בסרטון אנימציה שמשאיר טעם לעוד. אמנם ההתקדמות של הקומיקס איטית, בקצב של כמה פריימים פעם בשבוע, אבל בבוא העת כשיהיה מספיק חומר מקור הייתי בהחלט רוצה לראות אותו באנימציה מלאה.

ספינת החלל לביא

כבר דיברנו בעבר על ספינת החלל לביא, אבל למי שאינו מכיר נספר בקצרה שמדובר בקומיקס של היוצר הישראלי חגי גילר, שמגולל את עלילותיו של הצוות הבלתי מתפקד על ספינת החלל הצה"לית הראשונה. הקומיקס כולו זמין לקריאה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו, ונמצא כרגע בעונה שניה.

למה לתת לה צ'אנס? כי זה תמיד כיף לצחוק על חוסר התפקוד של צה"ל, כמובן בגבול הטעם הטוב. וגם כי כולנו מתגעגעים למ.ק. 22 וצריכים תחליף קומי בדחיפות, לפני שלמישהו יגיעו מים עד נפש ויחליט לאמן עדר של כבשים שאהידיות.

תגובות

במאמר זה

נגישות