המבקרים קובעים: "ולריאן" הוא אסון לקריירה של לוק בסון

רוב הביקורות קוטלות את ולריאן ועיר אלף הכוכבים בטענה שהסרט אמנם מרהיב ויזואלית, אך מבחינת עני מאוד מבחינת עלילה או דמויות

מתברר כי הסרט ולריאן ועיר אלף הכוכבים הוא פלופ רציני בבתי הקולנוע, לפחות כך על פי דברי המבקרים שנותנים לו ציונים נמוכים בביקורות.

נכון לרגע שורות אלה, באתר Metacritic מקבל ולריאן ועיר אלף הכוכבים ציון ממוצע של 51 נקודות בלבד. מצב דומה נרשם באתר Rotten Tomatoes, בו הוא מקבל רק 54 אחוז. הטענה המרכזית נגד ולריאן היא שהסרט אמנם מרהיב ביופיו, אבל אין בו שום דבר מעבר לכך.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות:

Boston Globe, ציון 63: "בקצרה, בסון בונה יקום האלטרנטיבי מדהים – קמצוץ טרי גיליאם, קצת בלייד ראנר, מעט מלחמת הכוכבים והמון חיזוק מצד ההומור המשונה של בסון. ואז הוא תוקע אותנו עם שתי הדמויות הכי לא מעניינות בעולם הזה".

Rolling Stone, ציון 50: "הוא מדהים ביופיו כמו כל דבר שיצר היוצר הצרפתי וחלול כמו כל ציוץ בטוויטר של טראמפ".

The Playlist, ציון 50: "אפילו אם הסרט מבוסס על מותג קיים, נובלה גרפית צרפתית, בתור מפיק ויוצר בסון צריך לקבל ציון לשבח. ולריאן נראה כמו משהו לא מהעולם הזה. אבל בפעם הבאה, אולי הוא ירצה לעבור שוב על הקומיקס כדי לשים לב לדמויות, ולקרוא את הבועות הקטנות עם המלים".

New York Daily News, ציון 40: "הוא אינו עוצר אפילו לדקה, אך הוא גם לא מתקדם לשום מקום. על אף שהוא מבטיח לקחת אותנו לאלף כוכבים, לא תמצאו בהם אפילו סימן חיים אינטלגנטי אחד".

וכמובן שלצורך האיזון, להלן כמה ציטוטים מהביקורות הקצת פחות מחמירות על הסרט:

San Francisco Chronicle, ציון 75: "סרט מדע בדיוני עבור מעריצים שרוצים שכל דקה בו תהיה כמו סצינת הקנטינה של מלחמת הכוכבים".

TheWrap, ציון 70: "ולריאן ועיר אלף הכוכבים יכול לייצג את העשייה הקולנועית המטורפת של בסון: הוא מרהיב ומבלבל ומלהיב ומתיש וסובל מעודף של רעיונות".

תגובות

במאמר זה

נגישות