פסטיבל אוטופיה בסכנת סגירה, זקוק לעזרת הקהל

פסטיבל אוטופיה נקלע לקשיים אחרי שמשרד התרבות החליט לבטל את זכאותו לתמיכה ציבורית, ועכשיו הוא קורא לקהל לעזור לו כלכלית כדי שיתקיים

מדע בדיוני ופנטזיה הם שני ז'אנרים פופולאריים מאוד בחו"ל, אבל לצערינו יש עדיין אנשים בארץ שמסתכלים עליהם בעין עקומה כנישה קטנה ולכן קשה מאוד ליצור פה יצירות ואירועים בתחומים הללו. אם אתם נמנים בין אלה שסופרים את הימים עד לסרט הבא של מלחמת הכוכבים, רואים בלופים את טרילוגיית בחזרה לעתיד או יודעים לצטט בעל-פה דיאלוגים שלמים משר הטבעות, אתם נקראים לדגל כדי להציל את פסטיבל אוטופיה לקולנוע מדע בדיוני מפני סגירה.

המשבר של פסטיבל אוטופיה החל לפני שנתיים, כאשר משרד התרבות החליט להסיר את תמיכתו הכלכלית מהפסטיבל מסיבות שונות. בניסיון להציל את הפסטיבל מסגירה, החליטו מנהליו להתחיל קמפיין מימון המונים באתר מימונה כדי שהגולשים יעזרו לממן אותו השנה. מנהלי פסטיבל אוטופיה הרחיקו לכת במאמציהם ואפילו הצליחו לפרסם טור דעה בנושא באתר מאקו, כדי להעלות את המודעות של הגולשים למצב הקיים. בטור מוסבר חשיבותו של הפסטיבל בישראל בתור הפסטיבל היחיד בארץ שמתמקד ספציפית בז'אנרים הללו, ושזו קריאה אחרונה לעזרה לפני שיהיה מאוחר מדי והפסטיבל יעלם מן הנוף לצמיתות.

כדי לממן את הכנס השנה, קמפיין מימון ההמונים של פסטיבל אוטופיה צריך 80 אלף שקל. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, הוא הצליח לגייס 30,105 שקל, כלומר 37 אחוזים מסכום היעד. מי שיסכים לפתוח את הארנק יכול לקבל מגוון של פרסים מעניינים שקשורים לפסטיבל אוטופיה, החל מסיכה וחולצת טי-שירט של הכנס תמורת השקעה של 70 שקל ועד כניסה חופשית לכל האירועים תמורת 220 שקל. ישנם פרסים נוספים מהם ניתן להנות כמו השתתפות חינמית בסדנאות שונות שיתקיימו באוטופיה, הכל תלוי בגובה הסכום שברצונכם לתרום.

קמפיין מימון ההמונים יגיע לסיומו בעוד 20 יום בלבד, אז בואו נקווה שעד אז קיומו של פסטיבל אוטופיה יהפוך מפנטזיה למציאות.

תגובות

במאמר זה

נגישות