“רובוטריקים: האביר האחרון” מצליח לעצבן את המבקרים יותר מתמיד

המבקרים אינם חוסכים במלים על הסרט החמישי בסדרת סרטי הרובוטריקים של מייקל ביי, שלדעתם מתעלם מכל היגיון אפשרי לטובת אינסוף פיצוצים על המסך

כולנו התרגלנו כבר לרעיון שמייקל ביי הורס כל שנתיים בערך את זכרונות הילדות היפים של ילידי שנות התשעים מהסדרה המצויירת רובוטריקים עם עוד סרט צולע. אבל עושה רושם שהסרט החדש והחמישי בסדרה, רובוטריקים: האביר האחרון, הצליח הפעם באמת לשבור את רוחם של מבקרי הקולנוע.

לפי האתר Metacritic, ציון הביקורות הממוצע של רובוטריקים: האביר האחרון עומד על 27 מביש על בסיס של 43 ביקורות. המצב עוד יותר מזעזע באתר Rotten Tomatoes, בו הוא זוכה ל-15 אחוזים בלבד. את עיקר הביקורת שלהם על הסרט אתם בוודאי כבר יכולים לנחש: המון פיצוצים על המסך שביניהם אין שום דבר.

להלן מספר ציטוטים נבחרים:

Indiewire, ציון 50: “זה בלאגן של פיצוצי CGI ומפלצות מתכת מבהיקות שנלחמות קרבות אפיים. וזה סוג של כיף, בצורה מרגיזה, לצפות בסרט ההוליווד המגוחך ביותר של השנה”.

Total Film, ציון 40: “היום אתם כבר יודעים בדיוק מה לצפות מסרט של רובוטריקים: מופע אקשן אפי על חשבון הדמויות, הדרמה או ההיגיון. פורמולה צפויה מראש”.

אלה עוד הביקורות ה”עדינות” יותר על הסרט, אבל היו לא מעט מבקרים שהדבר האחרון שעניין אותם הוא לשקול מלים. להלן כמה ציטוטים משעשעים:

Washington Post, ציון 25: “צפייה ברובוטריקים: האביר האחרון היא כמו לשבת במכונית וללחוץ על דוושת הגז כאשר היא תקועה בבוץ. זה נשמע כאילו מתקדמים לאנשהו, אבל הגלגלים סתם מסתובבים”.

Screen International, ציון 20: “ההומור הנמוך וההירואיזם הדלוח הפכו להיות גירוי רעיל, תחושה שאיננה משתפרת לאור אוסף הרובוטים המשעממים ובני האדם המטופשים”.

The Playlist, ציון 16: “רובוטריקים: האביר האחרון הוא כמו מייקל ביי טעון ברד-בול שצורח ‘אני לא מתחרט על דבר!’ בעודו קופץ סלטה אחורנית ממטוס ללא מצנח ומפוצץ ראש נפץ גרעיני ויורה במקביל בעוזי כי זה פשוט נשמע כמו דרך מגניבה להיפרד”.

The Globe and Mail, ציון 0: “זה פחות עבודה קולנועית עצלנית ויותר כמו אצבע משולשת יקרה מאוד להיגיון בסיסי וכל הקונספט של בידור”.

רובוטריקים: האביר האחרון יגיע אל אולמות הקולנוע בארץ בשלישי באוגוסט, למקרה והחלטתם בטעות שכל מבקרי הקולנוע הם שקרניקים משוחדים מראש.

תגובות

במאמר זה

נגישות