3 סדרות אנימציה משנות ה-90 שצריכות לעשות קאמבק למסך

אבירי האור הקסום, שאלתיאל קוואק וקפטן פלאנט - 3 סדרות אנימציה נוסטלגיות ואהובות משנות ה-90 ומדוע הגיע הזמן שיעשו קאמבק. טור דעה

אבירי האור הקסום

אתחול של סדרות וסרטים מצליחים מפעם זה כבר לא משהו חדש ועושה רושם שהתופעה הזו לא תיעלם בזמן הקרוב, לטוב ולרע, אבל זה לא אומר שאי אפשר לנצל אותה למטרה טובה. הנה 3 סדרות אנימציה משנות ה-90 שכולנו פעם אהבנו, והסבר מפורט מדוע צריך להחזיר אותן.

קפטן פלאנט

מה: סדרה שנועדה לעודד שמירה על איכות הסביבה. חמישה בני נוער מקבלים טבעות קסומות כדי להיאבק במי שמזהמים את כדור הארץ מתוך אינטרסים צרים, וכאשר כל 5 הטבעות מופעלות יחד הן מזמנות את קפטן פלאנט בכבודו ובעצמו להציל את היום.

למה: עברו בערך 25 שנה מאז שהסדרה הסתיימה ובתקופת הזמן הזו המודעות לאיכות הסביבה ולמשבר האקלים הלכה וגדלה. כאשר הנושא הזה נמצא במודעות גבוהה יחסית אצל הדור הצעיר, זה התזמון המושלם עבור קפטן פלאנט לעשות קאמבק למסך.

שאלתיאל קוואק

מה: שאלתיאל הוא ברווז יתום שאומץ על ידי חפרפר. הסדרה עוקבת אחרי סיפור התבגרותו ולאחר מכן במאבקו נגד גזענות ונגד הגרסה המקבילה של העולם הזה למפלגה הנאצית, שמנסה לזכות בבחירות.

למה: יש כמה סיבות מדוע שאלתיאל קוואק צריכה לחזור. הסיבה הראשונה היא שלצערנו הרב, בדומה למשפט הידוע לשמצה על פראיירים, דיקטטורים אינם מתים אלא רק מתחלפים. לא צריך להסתכל רחוק מדי עד צפון קוריאה בשביל דוגמה, מספיק לזרוק מבט אל השכנים שלנו בצפון כדי להבין. לכן, יש עדיין לגיטימציה לקום ולדבר נגד עריצות, דיכוי וגזענות. סיבה נוספת היא שהסדרה המקורית לא הייתה כל כך ממוקדת – יש הרבה פרקים באמצע הסדרה על המסע של שאלתיאל ברחבי העולם, שאפשר היה לוותר עליהם. זו הזדמנות למקד אותה טוב יותר.

אבירי האור הקסום

מה: אסון שקשור לשמש גורם לעולם אוטופי ומתקדם לשקוע חזרה אל חשיכת ימי הביניים, אבל עם שאריות של טכנולוגיה מד"בית מסביב. יום אחד מופיע קוסם רב עוצמה ומציב אתגר – לצלוח מבוך מסוכן, ומי שיגיע לסופו יזכה לכוחות קסם. שתי סיעות יריבות מתחרות על הכוח הזה.

למה: כמו שהמורות המעצבנות האלה אומרות ביום הורים – הסדרה לא מממשת את הפוטנציאל שלה. אבירי האור הקסום כללה 13 פרקים בלבד ובדיעבד מתברר שכל שמטרתה העיקרית הייתה בכלל למכור צעצועים ממותגים. מעבר לפן הנוסטלגי של אחת מסדרות הילדים האהובות ביותר בשנות ה-90, מדובר בעולם מעניין מאוד, שבידיים רציניות היה יכול להתפתח לאינספור כיוונים מרתקים. הוליווד כבר מנוסה מספיק בפיתוח של עולמות שלמים על המסך, אז הגיע הזמן ליישם גם כאן.

תגובות

במאמר זה

נגישות