"המומיה" נקטל על ידי המבקרים ללא שמץ של רחמים

רוב מוחץ של הביקורות על האתחול של המומיה עם טום קרוז, שאמור לסמל את תחילת יקום המפלצות הקולנועי של אולפני יוניברסל, מסתמן כ"כישלון מפלצתי" לדברי המבקרים

סביר להניח שלאף אחד מאיתנו, צופים ומבקרים כאחד, לא היו ציפיות גבוהות מדי מהאתחול של המומיה עם טום קרוז. אבל כנראה שאף אחד גם לא תיאר לעצמו עד כמה הסרט הזה עלול להיות, והביקורות עליו קוטלות אותו בלי שמץ של בושה.

לפי האתר MetaCritic, הציון הממוצע של המומיה עומד על 34 משפיל. הציון מבוסס על 43 ביקורות, כאשר רק 5 מהן אפשר להגדיר כחיוביות. מצבו של הסרט מחפיר עוד יותר באתר Rotten Tomatoes, שם הוא אדום מבושה עם 17 אחוזים בלבד. אין ספק כי אולפני יוניברסל התחילו את יקום המפלצות הקולנועי שלהם ברגל שמאל.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות הקוטלות:

Consequense of Sound, ציון 42: "למרבה הצער, הקללה האמיתית של המומיה היא שהסרט מקריב את החלקים הכיפיים שלו למען בניית עולם מתיש".

New York Daily News, ציון 40: "זה שילוב אחד גדול של סצינות אקשן מטושטשות, מטוס מתרסק וצבא של זומבים מאובקים. אני חושב שחלק מהזומבים היו גם כותבי הסרט, כי הוא בהחלט חסר חיים".

ReelViews, ציון 38: "עם נרטיב בלתי קוהרנטי ומלא חורים כמו גבינה, הסרט הזה מוכיח שהמומיה היה צריך להישאר קבור ומת".

Washington Post, ציון 37: "ריגושים גדולים ומספר צחוקים אינם מחפים על סיפור חסר טעם, ועוד לא דיברנו על הכימיה שאיננה קיימת בין קרוז לבין וואליס".

Rolling Stone, ציון 25: "כישלון מפלצתי".

למען האיזון הנה כמה ציטוטים מהביקורות המחמירות פחות, מה שצרך מאיתנו מאמצים בהיקף של חפירה ארכיאולוגית כדי לאתר:

USA Today, ציון 75: "המומיה הוא קבר שמלא באקשן וגילטי פלז'ר שנובע מכמות שווה של אימה, הומור וטיפשות".

Entertainment Weekly, ציון 67: "אני לא בטוח שהניסיון חסר הכיוון ואפוי למחצה הזה של המומיה הוא איך שהאולפן רצה ש'היקום האפל' שלו יתחיל, אבל הוא טוב מספיק כדי לעניין מה יבוא בהמשך".

Movie Nation, ציון 63: "מפוצץ באקשן ומגוחך לחלוטין, בסך הכל מדובר בבידור טוב".

צפו לעליית הביקורת שלנו על המומיה במהלך הימים הקרובים.

תגובות

במאמר זה

נגישות