מיטב הדברים המצחיקים והמוזרים בפאנדום של Stranger Things

מחוות מצחיקות ותיאוריות מוזרות סביב סדרה או סרט הם חלק מכל פאנדום שגרתי, אבל הפופולריות ההולכת וגדלה של Stranger Things סיפקה המון חומר תוך זמן קצר מאוד

דברים מוזרים, נטפליקס

ביולי האחרון נטפליקס הטילה פצצת נוסטלגיה אייטיזית, ומאז האינטרנט לא אותו הדבר. Stranger Things היא סדרת מד״ב-אימה בעלת שמונה פרקים, העוקבת אחר העלמותו המסתורית של ילד בן 12 בשם וויל (תתרגלו לשמוע את ווינונה ריידר המגלמת את אמו צורחת את השם הזה הרבה לאורך הסדרה) בעיירה אמריקאית שקטה. צ׳יף המשטרה הקשוח של העיירה, אמו ההיסטרית, אחיו הטינאייג׳ר האאוטסיידר וחבריו חובבי הפנטזיה של וויל מנסים במקביל לחפש אותו, ולפענח את התעלומה. בזמן החיפושים, הילדים הנחושים פוגשים באילבן (כן, כמו המספר), ילדה בעלת כוחות מיוחדים ומאיימים, ואפילו מפלצת מפחידה מצטרפת לסיפור.

stran1
הפוסטר הרשמי. קרדיט: Kyle Lambert

Stranger Things נוצרה על-ידי האחים דאפר, שנסיונם הקודם מסתכם בסרט אימה זניח מ-2015 בשם Hidden, ובכתיבה לסדרת מד״ב-אימה אחרת, אך לא ממש מוצלחת, עיירה ללא מוצא (Wayward Pines), שאת הפיילוט שלה ביים מ. נייט שיאמאלן. האחים דאפר הקפיצו את מעמדם כאמור עם יציאת הסדרה, הביקורות המשבחות, ואהדת הקהל הגורפת. נאמר אפילו כי הרייטינג של הסדרה מתעלה על הרייטינג של סדרות שיתוף הפעולה של נטפליקס עם מארוול, כמו דרדוויל וג׳סיקה ג׳ונס. שון לוי, שביים את לילה מוטרף במוזיאון ואת הדרמה הקומית מכאן אני ממשיך, הפיק את הסדרה ואף ביים מספר פרקים.

strang2
קרדיט: monkeymanweb

הסדרה מתאפיינת באינספור מחוות שהיא מקיימת לתכנים הנחשבים כקלאסיקות מד״ב, פנטזיה ואימה (עד כדי כך שניתן להתווכח לגבי איזו רמת מקוריות ניתן לייחס לסיפור שלה עצמה), רובם מאת שני הסטיבנים האגדיים – ספילברג וקינג. בין שלל המחוות ניתן למצוא הקשרים לאי.טי – חבר מכוכב אחר, מפגשים מהסוג השלישי, אני והחבר׳ה, זה, יורקת האש, הערפל, הגוניס, Evil Dead והרשימה נמשכת. כך Stranger Things צברה לעצמה היסטריית הייפ מתמשך ברחבי האינטרנט, שמתענג על כל המחוות הגיקיות, ומייצר עבורה, יחד עם מגוון תכניות הלייט-נייט, אינסוף דודלים, מאש-אפים, ומגוון סרטונים בחזרה –

ילדי Stranger Things החמודים במאשאפ עם שיר הפתיחה של באפי קוטלת הערפדים – כי אם כבר יוצאים למלחמה במפלצות, אז ככה:

זה היה חייב לקרות.

stran4
קרדיט: 2mz, שמוכר את המאש-אפ על תמונות.

ג׳סי טיילר פרגוסון (מיטשל ממשפחה מודרנית), אלן קאמינג (נייטקרולר מסרטי אקס-מן כמובן) וג׳יימס קורדן, מעבדים את משחקי הכס, שובר שורות וStranger Things למחזמר ברודווי, בלייט נייט של קורדן:

https://www.youtube.com/watch?v=SlcjYmPA8H4

 

האמן ואינסטגרמר theghostinyoumusice, יצר קו אוריאו מזוייף לקראת האלואין, עם אריזות וטעמי סרטי אימה שונים. גם Stranger Things וEl קיבלו את העונג להיות חלק:

https://www.instagram.com/p/BKUDyPMDTRP/

גם זה די התבקש.

stran5
קרדיט: Crowsmack

 

Stranger Things – דמו למשחק המפוקסל. נעשה על-ידי Infamous Quests:

 

רבים מצופי הסדרה שהם גם חובבי סדרת הסיטקום מחלקת גנים ונוף הבחינו בדמיון בין סטיב לז׳אן רלפיו, חברו הנהנתן המזמר של טום, אז נוצרה תיאוריה אינטרנטית כי סטיב הוא אביו של ראלפיו. בן שוורץ, שעומד מאחורי דמותו של ראלפיו, ואף עומד מאחורי קולותיו של BB-8, הדראויד החדש האהוב על כולם, התייחס לנושא הקרבה הביולוגית:

 

מאוחר יותר שוורץ נפגש עם ג׳ו קירי, השחקן המגלם את סטיב, במסגרת הלייט-נייט של ג׳יימס קורדן, ודברים היו… מוזרים יותר:

 

לסיום, מסתמן כי האינטרנט נהנה להריץ לאחרונה שוב ושוב את היוטיוב הבא. בקליפ שלושה מילדי הסדרה הכשרוניים נראים מככבים על במת טקס האמי, בעודם מחממים את הקהל לפני שהטקס התחיל עם עיבוד מתוק ואוקוורד (בהתאם לנדרש מילדים/בני נוער) לUptown Funk:

https://www.youtube.com/watch?v=dj6icFSWB4k

 

תגובות

במאמר זה

נגישות