סיפור חייו של אגדת הקומיקס, סטן לי, יהפוך לסרט אקשן והרפתקאות

סטן לי בן ה-93 יצטרף לשורת הגיבורים האינסופית שברא, לאחר שאולפני פוקס רכשו את הזכויות לסיפור חייו, ויהפכו אותו לסרט ביוגרפי לא שגרתי

סטן לי

קשה לחשוב על אדם משפיע ומוכר יותר בתעשיית הקומיקס מאשר סטן לי, שהיה שותף בכיר ליצירתם של אינספור גיבורי-על ונבלי-על של חברת מארוול. בין דמויותיו ניתן למצוא את הנוקמים, האקס-מן ומגניטו, ארבעת המופלאים ודוקטור דום, וכמובן, עם כל הכבוד לכולם, הדמות האייקוניות ביותר שיצר – ספיידרמן. את רוב הדמויות לי יצר עם שותפו הקבוע, האמן ג׳ק קירבי, כשלי היה אחראי על הכתיבה, וקירבי הביא את הדמויות לחיים על גבי דפי הקומיקס.

עכשיו סטן לי, שסיפוריו הפכו לרבים מהסרטים המצליחים ביותר של השנים האחרונות, יהפוך לגיבור סרט בעצמו. אולפני פוקס, שמחזיקים בזכויות הקולנועיות לסיפורי האקס-מן וארבעת המופלאים, רכשו את הזכויות לסיפור חייו של לי ויעבדו אותו לסרט אקשן והרפתקאות תקופתי, שיתרחש בשנות ה-70. את הסרט יפיקו וויק גודפריי ומרטי באוון, מייסדי חברת ההפקות Temple Hill Productions, שעומדת מאחורי העיבודים הקולנועיים לסאגת דמדומים, הרץ במבוך, והחידוש הקולנועי הקרב ובא לחברי הילדות שלנו, הפאוור ריינג׳רס. נאמר כי טון הסרט יהיה איפשהו בין ג׳יימס בונד הקלאסי של רוג׳ר מור ללהיט הריגול העכשווי, קינגסמן: השירות החשאי.

סטן לי נולד בניו יורק ב-1922 למשפחת מהגרים יהודית, תחת השם סטנלי מרטין ליבר, והחל את הקריירה שלו בקומיקס בגיל 17 בלבד, בחברת טיימלי שבשנות ה-60 הפכה לחברת מארוול. אך היה זה רק בסמוך לגיל 40 (הוכחה נוספת שאף פעם לא מאוחר מדי!) שלי יצר, יחד עם קירבי, את ארבעת המופלאים, משם חברת הקומיקס תפסה תאוצת פופולאריות והשאר היסטוריה.

לי הפך ליקיר הקהל הגיקי כשהפגין לאורך השנים הומור עצמי, והוכיח ששמר על רוח הנעורים שלו גם בשנות ה-90 לחייו. כידוע, הוא נוהג לערוך הופעות קמאו קבועות ומשעשעות כמעט בכל הסרטים המבוססים על הקומיקסים של מארוול, ויהיה זה מלהיב עבור הקהל האוהד לראות אותו בהופעה שכזו בסרט המבוסס על חייו שלו. כעת נותר רק לקוות.

 

 

 

תגובות

במאמר זה

נגישות