סטן לי, האב הרוחני של מארוול, נפטר הלילה בגיל 95

בין יצירות הקומיקס הגדולות של סטן לי אפשר למצוא את האקס-מן, איירון מן, ת'ור, הענק הירוק ועוד אייקונים תרבותיים מוכרים אחרים

סטן לי

סטן לי, אחד מיוצרי הקומיקס המפורסמים ביותר בעולם בכלל ובענקית הקומיקס האמריקאית מארוול בפרט, נפטר הלילה בגיל 95. הוא הובהל קודם אל בית החולים כאשר מצבו התדרדר, שם הוכרז על מותו. אמנם לא נמסרה סיבת המוות הרשמית, אך היה ידוע כי בריאותו בשנים האחרונות הולכת ומתדרדרת בשל גילו המתקדם.

לאורך חייו יצר סטן לי מספר מכובד של אייקונים בעולם הקומיקס שנשארו איתנו במשך שנים, כמו הענק הירוק, איירון מןאקס-מן ורבים אחרים. לעתים הוא שיתף פעולה עם יוצרים אחרים בתעשיית הקומיקס האמריקאית ביצירות מסויימות כמו דרדוויל עם ביל אברט, ודוקטור סטריינג' וספיידר-מן עם סטיב דיקטו. כל הדמויות האלה ורבות אחרות מופיעות כיום על מסכי הקולנוע והטלוויזיה. כמובן שאין לשכוח גם את ג'ק קירבי, אחד משותפיו הקרובים בתעשיית הקומיקס למשך תקופה ארוכה.

חברת מארוול, שהיוצר סטן לי היה אחד מעמודי התווך שלה, הגיבה על מותו בזו הלשון:

"מארוול וכל חברת וולט דיסני מצדיעות לחיי ולקריירה של סטן לי, ומציעות לו את תודתן הנצחית על הישגיו שאין שני להם בין כותליה. כל פעם שנפתח חוברת קומיקס של מארוול, סטן לי יהיה בה".

אנו בצוות גיקלואיד, חובבי מארוול גדולים בין עוונותינו, מורידים הלילה את הדגל לחצי התורן בהצדעה אחרונה עבור יוצר ששמו הולך לפניו. צפו לעליית כתבת פרופיל על חייו ופועלו בזמן הקרוב.

https://youtu.be/HnByuUqMeko

 

תגובות

במאמר זה

נגישות