שמועה: סמסונג תציג סמארטפון מתקפל ב-2017

גורמים עלומי שם ברשת טוענים כי סמסונג תציג בשנה הבאה שני מודלים חדשים של סמארטפונים בעלי מסך מתקפל. נכון לכרגע סמסונג מסרבת להגיב

לפי דיווח באתר Bloomberg, יצרנית הסמארטפונים הדרום קוריאנית סמסונג שוקלת להציג לציבור שני מודלים של סמארטפונים בעלי יכולת התקפלות בפברואר 2017, בניגוד לדיווחים קודמים שדיברו על מועדים מוקדמים יותר עוד בשנת 2016.

בדיווח נכתב כי המודל הראשון הוא סמארטפון שמתקפל לחצי מגודלו כמו מראה ניידת של ערכת איפור. המודל השני יהיה בעל מסך בגודל של 5 אינץ' כברירת מחדל, שיכול להיפתח לגודל של 8 אינץ' בדומה למימדים של טאבלט ממוצע. שני המודלים יהיו מצויידים במסכים מסוג OLED.

על פי אותם גורמים עלומי שם, פרוייקט הסמארטפונים בעלי המסך המתקפל של סמסונג נקרא Project Valley. אחת האפשרויות היא שנזכה לראות את אחד משני המודלים הללו בתערוכת Mobile World Congress הבאה, שתיערך בברצלונה בפברואר 2017, בדיוק חלון הזמן עליו מדברת השמועה.

התפוח שנושף בעורף

לסמסונג יש מוטיבציה חזקה מאוד להשיק את הטכנולוגיה הזו כמה שיותר מוקדם ולהיות החלוצה של התחום. הסיבה לכך היא שחברת אפל, המתחרה הגדולה מארצות הברית, נושפת לה בעורף כבר זמן רב – גם היא מתכננת להשיק באותה שנה אייפונים חדשים עם טכנולוגיה דומה של מסכי OLED, ולפעמים מי שמקדים את המתחרים תופס את נתח השוק הגדול יותר. כמו שנאמר – כל הקודם זוכה, בעיקר בשוק אכזרי כמו זה של המכשירים החכמים. ויש פה גם עניין של אגו בין שתי הענקיות מאחר ויש להן היסטוריה של הגשת תביעות זו נגד זו על הפרת זכויות יוצרים בנוגע לפטנטים.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה סמסונג מסרבת להגיב על שמועות אלה ומעדיפה לשמור על זכות השתיקה. כמו בכל מקרה של שמועות, אנו ממליצים לקחת את הדברים הרשומים לעיל בעירבון מוגבל עד שהנושא יובהר באופן רשמי. בכל אופן, מסך סמארטפון מתקפל יכול להיות חידוש מרענן שיחסוך לנו הרבה מקום בכיס המכנסיים ואנחנו מצפים בקוצר רוח לראות את הטכנולוגיה הזו בפעולה.

עד שהדברים יתבהרו, אם בכלל, אתם מוזמנים לצפות כאן למטה בפרסומת שסמסונג הפיקה עבור הסמארטפונים המתקפלים שלה.

תגובות

במאמר זה

נגישות