רכבת ההרים הזו משלבת מציאות מדומה להעצמת החוויה

פארק השעשועים סיקס פלאג שדרג את רכבת ההרים הותיקה שלו עם משקפת מציאות מדומה לכל נוסע, שמוסיפה סיפור לנסיעה ומעצימה את אפקט הפחד

עושה רושם שטרנד המציאות המדומה מתפשט אל כל תחום אפשרי, אפילו למקומות שלא שיערנו שיגיע אליהם כלל – הכירו את רכבת ההרים הראשונה, שחוץ מנסיעה עם ירידות תלולות, פניות חדות ולולאות משלבת בתוכה גם משקפת מציאות מדומה כדי לשדרג את החוויה.

בפארק השעשועים סיקס פלאגס (Six Flags) שבמארילנד חיפשו כיצד לשדרג את רכבת ההרים הותיקה Superman Ride of Steel. מתקן זה קיים כבר כמה שנים טובות, וכדי להפוך את חוויית הנסיעה למודרנית יותר החליטו הקודקודים בצמרת פארק השעשועים לצייד את כל הנוסעים במשקפות מציאות מדומה מסוג Samsung Galaxy Gear.

לעוף ברחבי מטרופוליס

מי שמשתמש במשקפת כמובן שאינו רואה עוד את העולם האמיתי סביבו, אלא סביבה שהותאמה במיוחד לחוויה. במקרה זה, רואים את העיר מטרופוליס, העיר בה פועל סופרמן, כאשר אחד הרובוטים של הנבל האייקוני לקס לות'ר רודף אחרי נוסעי הרכבת וזורע הרס בכל מקום. במקביל, סופרמן יופיע מדי פעם כדי להציל אתכם ממה שנראה כמו התרסקות אל מותכם הכואב והבלתי נמנע.

אנשים שניסו את האטרקציה החדשה אמרו שהם נהנו ממנה מאוד. הם ציינו כי נהנו לא רק מהשינוי בנוף אלא גם מהעובדה שבגלל שלא יכלו לראות את מסילת הרכבת, לא הייתה להם אפשרות להתכונן מנטלית לקראת העתיד לבוא. השילוב בין הוספת סיפור לבין חוסר הודאות הגבירו מאוד את אפקט הפחד של החוויה כולה.

אתם יכולים לראות הדגמה של רכבת ההרים בפעולה ואת תגובות הקהל בכתבת הוידאו מטה של האתר The Verge. עושה רושם שעל אף שטכנולוגיית המציאות המדומה בגלגולה הנוכחי רק החלה לעשות את צעדיה הראשונים, יש לה עתיד מזהיר לפניה.

(Photo credit: The Verge)

תגובות

במאמר זה

נגישות