פלייסטיישן 4 נפרצה על ידי האקרים, פרסמו סרטון הדגמה

קבוצת האקרים סינית הציגה אתמול סרטון שמדגים כיצד ניתן לפרוץ קונסולת פלייסטיישן 4 ולהתקין עליה מערכת הפעלה של לינוקס. אבל אל תטרחו לחפש את הפריצה ברשת

סוני פלייסטיישן

במסגרת כנס בשם GeekPwn שנערך אתמול בשנגחאי, קבוצת האקרים הציגה קונסולת פלייסטיישן 4 פרוצה.

מנקודת הנחה שההאקרים הללו אכן הצליחו לפרוץ את הקונסולה ולא זייפו את הסרטון כדי לקבל קצת תשומת לב מהעולם, בסרטון מטה הם מדגימים כיצד הם פורצים קונסולת פלייסטיישן 4 ומתקינים עליה את מערכת ההפעלה לינוקס. למיטב הבנתינו הקונסולה אכן נפרצה לאחרונה, אבל האותנטיות של הסרטון נמצאת בסימן שאלה. אתם מוזמנים לצפות בו ולהסיק את המסקנות בעצמכם, אבל קחו בחשבון שהסרטון כולו דובר סינית ואין לו כתוביות תרגום לאנגלית.

גרסת התוכנה של הקונסולה הפרוצה היא 4.01, שלפחות על הנייר עתידה להיות מותקנת גם על דגם ה-PS4 Pro. זו הפעם השניה שהפלייסטיישן נפרצת, כאשר הפעם הקודמת התרחשה בינואר של תחילת השנה הנוכחית, אז היא נפרצה באמצעות ניצול חור אבטחה בגרסה 1.76 על ידי קבוצת האקרים בשם fail0verflow. על אף שמאז ינואר מסתובבת לה ברשת גרסת לינוקס פיראטית שמותאמת לפלייסטיישן 4, התועלת שלה נתונה בספק מאחר וסוני מאז ומתמיד עם יד על הדופק בנושאים הללו ודואגת לסגור כל חור אבטחה במהירות.

לפני שאתם דוהרים עם האצבעות על המקלדת לחפש את הפריצה החדשה דרך גוגל או אתרי טורנט מפוקפקים למיניהם, הנה שתי עובדות שיוציאו לכם את הרוח מהמפרשים – הראשונה היא שמדובר בקבוצת האקרים של "כובע לבן", כלומר כאלה שפורצים על מנת להתריע בפני חורי אבטחה כדי שיטופלו ולא מהסוג שמנצל אותם בשביל תועלת אישית; והעובדה השניה שאם עדכנתם את הקונסולה שלכם שבוע שעבר לגרסה 4.05, הפריצה תהיה חסרת תועלת מאחר והעדכון הזה נועד בדיוק בשביל לסגור אותה.

תגובות

במאמר זה

נגישות