סדרות אנימה מומלצות של אביב 2016

כמעט חודש לתוך עונת האביב של השידורים ביפן, מספר סדרות אנימה הצליחו לצוד את עינינו ונראות כרגע כמבטיחות. הנה ההמלצות שלנו

שלושה שבועות עברו מאז שעלו לשידור סדרות האנימה של עונת האביב ביפן. עכשיו אנחנו יכולים להתחיל להבין איזה מהן מסתמנות, לפחות נכון לרגע כתיבת שורות אלה, בתור הצלחות. הנה 3 סדרות אנימה שתפסו את עינינו ושאנחנו ממליצים עליהן בחום בהתבסס על שלושת הפרקים ששודרו עד כה.

Kabaneri of the Iron Fortress

סדרה מקורית לחלוטין מאולפן Wit והמלחין הירויוקי סאוואנו (Hiroyuki Sawano), שיצרו את הסדרה הפופולרית Attack on Titan ממנה נלקחה השראה רבה – מדובר בסדרת זומבים-סטימפאנק בה שארית האנושות ביפן מסתגרת מאחורי חומות בעקבות התפרצות אפוקליפסת זומבים שנקראים ביפנית Kabane, כאשר התנועה בין המושבות האנושיות שמפוזרות להן מתבססת על רכבות תובלה משוריינות. לזומבים ב-Kabaneri יש טוויסט מעניין – נקודת התורפה שלהן היא הלב, אך לאנושות אין נשק אפקטיבי מספיק כדי לחדור אותו. הפרוטגוניסט, מכונאי רכבות בשם איקומה, מנסה לפתח נשק שיאפשר לאנושות להגן על עצמה.

למה לצפות בה?

קודם כל, עומדים מאחורי יצירתה אנשים מוכשרים שכבר הוכיחו את עצמם. שנית, היא דומה מאוד ל-Attack on Titan מבחינה ויזואלית ומבחינת התמות העלילתיות שלה, ולכן Kabaneri יכולה להוות, לכל הפחות, תחליף מספק עד שהראשונה תחזור לעונה נוספת. לא שהיא אפילו נראית באופק כרגע…

My Hero Academia

קומדיה שמבוססת על אחת המנגות המצליחות ביותר ביפן בהווה. העלילה מתרחשת בעולם דמיוני בו כנראה כל מי שאי-פעם רצה להיות גיבור-על היה חולם לחיות – עולם בו לכולם יש כוחות מיוחדים וקריירה כגיבור זו עבודה מכובדת אליה כולם שואפים להגיע. הפרוטגוניסט שלנו הוא איזוקו מידוריה (Izuku Midoriya), שאיתרע מזלו ובאופן נדיר ביותר הוא נולד אדם רגיל לחלוטין. על אף זאת, בהשראת הגיבור הנערץ עליו All-Might, הוא אינו מוותר כל כך מהר על החלום שלו להתקבל לאקדמיית הגיבורים.

למה לצפות בה?

גם מצחיק בטירוף, גם כי זה תמיד כיף לראות כיצד האנדרדוג נאבק במערכת כדי להשיג את מטרתו, אך גם כי הסדרה מעלה לדיון את השאלה מה באמת נחוץ לגיבור כדי להיות גיבור – אמצעים וכוחות מיוחדים או נחישות ונכונות להקרבה עצמית?

Joker Game

סדרת מתח-ריגול שמבוססת על סדרת נובלות. יפן של שנות ה-30 בתקופה של בין שתי מלחמות עולם מקימה רשת ריגול בינלאומית שנקראת בפשטות "הסוכנות", מעין גרסה יפנית של "המוסד" הישראלי. עלילת הסדרה מתחילה אמנם ביפן עם הקמת סוכנות הריגול החדשה, אך לאחר מכן מקדישה כל פרק או שניים למרגל אחר שפועל במדינה זרה.

למה לצפות בה?

כל פרק מורכב מתעלומה כלשהי, בדרך כלל כזו שרוויה בתככים ומזימות, שפשוט כיף לראות כיצד היא נפתרת. לפעמים משתלם אפילו לצפות בפרק פעם שניה כדי לראות איך כל החלקים מתחברים להם יחד אחרי שכבר נגלה בפניכם הפיתרון בצפיה הראשונה. בכלל, אנימה שעוסקת בריגול אינו מחזה נפוץ במחוזותינו.

https://youtu.be/EEqskQHgfQI

על איזה סדרות אנימה מהעונה הנוכחית אתם ממליצים? ספרו לנו כאן בתגובות למטה או בדף הפייסבוק של גיקלואיד.

תגובות

במאמר זה

נגישות