באג ב-Overwatch עשה נזק בלתי הפיך לשחקנים

שחקני Overwatch בקונסולת הפלייסטיישן 4 סבלו מבאג שהסב להם נזקים כמו אובדן רמות במצב המשחק התחרותי ועוד. הבאג נפתר אך מבחינת השחקנים הסיפור אינו נגמר כאן

אחד הדברים המעצבנים ביותר שיכולים לקרות לשחקן הוא להיתקל בבאגים מעצבנים, אך לפעמים באג עלול להוות הרבה יותר ממטרד קל ולהסב נזק משמעותי לשחקן. Overwatch הוא הדוגמה האחרונה לבאגים מהסוג ההרסני זה – באג בגרסת הפלייסטיישן 4 פגע בהתקדמות של השחקנים במשחק באופן בלתי הפיך, והם כועסים. מאוד.

הסיפור מתחיל בשבוע שעבר כאשר ב-11 ביולי החלו להופיע תלונות בפורום הרשמי של Overwatch על שחשבון המשתמש איבד רמות ובמקרים קיצוניים אפילו חזר לרמה 1 ההתחלתית. האיפוס של החשבון גרם בין היתר גם לאובדן של נצחונות במצב המשחק התחרותי ולאובדן של שיפורים קוסמטיים שחלקם נקנו בכסף אמיתי.

המפתחת של המשחק, בליזארד, הודיעה תחילה דרך חשבון הטוויטר שלה שהיא בודקת את הבעיה. יום לאחר מכן היא הודיעה בפורום שפתרה את הבאג והוא אינו צפוי לחזור על עצמו. אבל אם חשבתם שכאן הסיפור נגמר – טעיתם.

על אף שהבאג תוקן, חשבונות המשתמשים שניזוקו לא קיבלו שום עזרה להחזיר את המצב לקדמותו לפני שנפלו קורבן לבאג הזה. כתוצאה מכך, הפורום הרשמי של Overwatch התמלא בדרישות של שחקנים לפצות אותם על הנזק בדרך כלשהי, אם באמצעות מענק של מטבעות בתוך המשחק או באמצעות החזר כספי למי שרכש קופסאות שלל עם כסף אמיתי. נכון לרגע כתיבת שורות אלה בליזארד עוד לא הגיבה לדרישות הנ"ל.

אם נשפוט על פי ההיסטוריה, סביר להניח שבליזארד לא תצא מגדרה כדי לפצות את המשתמשים שניזוקו מהבאג. לדוגמה, לפני מספר שנים בעיה בשרת של דיאבלו 3 גרמה לאובדן מאסיבי של דמויות אחרי שבעיית תקשורת בשרת לא איפשרה לשחקנים ששיחקו במצב המשחק Hardcore, בו דמות שנהרגת איננה חוזרת לחיים, להגיב למתרחש למשך כמה שניות גורליות. על אף שבליזארד התנצלה על התקלה, התחינות של השחקנים להחזיר להן את הדמויות שנהרגו לא עזרו. לא אתפלא אם גם ב-Overwatch הסיפור יגמר בצורה דומה.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות