שמועה: האם סטארקראפט המקורי יחודש בגרסת HD?

אתר חדשות דרום קוריאני טוען כי בליזארד תציג בקרוב גרסה משודרגת גרפית של משחק האסטרטגיה הקלאסי שלה, סטארקראפט, והשמועה מתפשטת ברשת כמו אש בשדה קוצים

שמועה חדשה ברשת טוענת כי משחק האסטרטגיה הקלאסי של חברת בליזארד, סטארקראפט, עתיד לעבור בקרוב מתיחת פנים משמעותית ולצאת בגרסת HD מודרנית.

הדיווח הזה מגיע מאתר חדשות דרום קוריאני בשם iNews24 שנחשב כאמין, ותורגם לאנגלית על ידי האתר Kotaku. לפי הדיווח, בהתבסס על "מקורות פנימיים מרובים" בבליזארד הגרסה החדשה תכיל שדרוגים גרפיים, שיפורים לממשק המשתמש והיא תיחשף לראשונה באופן רשמי בחודש ספטמבר הקרוב.

התזמון המשוער לחשיפת הגרסה החדשה אינו מקרי – אליפות העולם השנתית במשחק ההמשך, סטארקראפט II, שתיערך השנה במקסיקו תסתיים בחודש ספטמבר, מה שהופך את חלון הזמן הזה לאטרקטיבי עבור הכרזות משמעותיות בנושא זה.

בכל מקרה, עדיין חסרים בדיווח הזה מספר פרטים חיוניים. לדוגמה, האם הגרסה המחודשת תקפיץ את הגרפיקה לתלת-מימד או שתישאר דו-מימדית אבל מלוטשת יותר? והאם אלמנט המשחקיות יושפע מהשינויים הללו?

נכון לרגע כתיבת שורות אלה חברת בליזארד לא הגיבה לשמועה המדוברת, אז מומלץ לקחת את כל הדברים לעיל בעירבון מוגבל עד שתצא הודעה רשמית בנושא. מאחר וספטמבר במרחק של חודש תמים, כנראה נדע בעצמנו האם השמועה הזו נכונה או לא בקרוב מאוד.

המותג סטארקראפט החל את דרכו כשנחת על מדפי חנויות המשחקים בשנת 1998 ומאז הפך לתופעה בעולם הגיימינג. מדובר באחד ממשחקי האסטרטגיה הפופולריים ביותר בתחום הגיימינג התחרותי, שבמרוצת השנים הפך לספורט הלאומי של הדרום קוריאנים עם אירועי ענק נושאי פרסים כמו World Cyber Games. כמעט שני עשורים מאוחר יותר יצא משחק ההמשך Starcraft II: Wings of Liberty שסימל את תחילתה של טרילוגיית משחקים חדשה בסדרה.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות