סצינה שהושמטה מאירה באור חדש את סיוט ברחוב אלם

הסרט שהכיר לנו את פרדי קרוגר חוגג 30 שנים ליציאתו לאקרנים באמצעות חשיפת סצינה שהושמטה ומאירה את עלילת הסרט באור שונה לחלוטין לעומת הגרסה המקורית

סיוט ברחוב אלם, היה אחד מסרטי האימה המפורסמים ביותר שהביאו לעולם את דמותו של רוצח הילדים המעוות, פרדי קרוגר. 30 שנים אחרי יציאת הסרט לאקרנים לראשונה, סצינה שירדה בעריכה ונחשפת כעת מאירה באור חדש לחלוטין חלקים מסויימים מהסרט.

מי שלא מכיר את הסרט ומתכנן לצפות בו, זו הנקודה להפסיק לקרוא מאחר וכדי להסביר את הסצינה שנחשפה יש לדון בפרטים מסויימים מעלילתו.

קודם כל, הנה תזכורת – בסרט המקורי ישנה סצינה בה ננסי, הדמות הראשית של סיוט ברחוב אלם, מובלת על ידי אמה אל מרתף בו האחרונה מסבירה לה מי היה פרדי קרוגר – רוצח ילדים שנתפס על ידי המשטרה אבל שוחרר מהכלא בגלל טעות בירוקרטית מטופשת. ההורים בעיירה לא הסכימו לקבל את המצב, לקחו את החוק לידיהם ושרפו למוות את פרדי קרוגר כדי למנוע ממנו להמשיך במסע הרציחות שלו.

הסצינה שנחשפה היא גרסה מעט שונה של הסצינה המקורית, אך עם הבדל משמעותי אחד – בסצינה שנחשפה מגלה אמא של ננסי לבתה כי היא לא תמיד הייתה בת יחידה, או במלים אחרות גם המשפחה שלה נפלה פעם קורבן ליצר הרצחני של קרוגר.

מעניין מאוד מדוע הוחלט להשמיט את פרט המידע הקטן והחשוב הזה מהגרסה המקורית. עצם קיומו של אח או אחות שננסי לעולם לא הכירה בגלל מעשיו של קרוגר הופכת את הסרט לא רק למאבק הישרדותי, אלא גם לסיפור של נקמה. הפרט הזה יכול גם להסביר מה מניע את ננסי לא רק לחפש מקום מבטחים מפני קרוגר, אלא מדוע היא גם רוצה להרוג אותו.

האם גם אתם חושבים שהסצינה משנה את אופי העלילה של סיוט ברחוב אלם בצורה דרסטית? ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות למטה או בעמוד הפייסבוק של גיקלואיד.

תגובות

במאמר זה

נגישות