ראש השנה: האיחולים והציפיות שלנו לקראת השנה החדשה

שנה חדשה עומדת בפתח. צוות גיקלואיד התאסף במיוחד כדי לספר לכם מה אנחנו מאחלים לקראת השנה החדשה ומה הציפיות שלנו ממנה בתחום הקולנוע, המשחקים ועוד

הערב בראש השנה כולנו נשב סביב השולחן בחיק המשפחה, נספור ציפורים נודדות ונאחל זה לזה שנה טובה. גם אנחנו בצוות גיקלואיד רוצים לאחל לכם שנה טובה, כל אחד בדרכו שלו. התאספנו במיוחד כדי לספר לכם מה כל אחד מאיתנו מאחל לשנה החדשה ומה הציפיות שלו ממנה.

עדי פרל

כשאני מסתכל ברטרוספקטיבה על השנה החולפת, צר לי להגיד אבל מבחינה קולנועית היא הרגישה דלה. הסרטים הגדולים של תשע"ו שנועדו לשבור קופות הרגישו די שטחיים, החל מסרטי גיבורי-על חסרי מעוף, ממשיך באתחולים ומיחזורים של מותגים קולנועיים מוכרים שלא חידשו כמעט דבר ועד לסרטי המשך שהוצאו מהבוידעם באיחור של 20 שנה. כן, אני מסתכל עליך, היום השלישי: התחדשות.

אמנם בעונת הקיץ כן צצו להן כמה פנינים של מקוריות כמו זוטרופוליס או מסיבת נקניקיות, אבל בשורה התחתונה השנה הזו הייתה יחסית בלתי מספקת. לכן, אני מאחל שהשנה החדשה תתאפיין בסרטים טובים ומעניינים יותר, או אם ננסח את הדברים בסגנון שמתאים יותר לחג – "שנהיה לסרט מקורי ולא לאתחול".

גיל גוטקין

הלוואי (למרות שברור לי שזה לא יקרה) שבשנה הבאה החברות יחזרו לחשוב עלינו, הצרכנים, בתור קהל שאמור להנות ממשחקים ולא רק כארנקים מהלכים. בלי עוד שידרוגי "אמצע דור" לקונסולות שלהם, שאף אחד לא באמת צריך, בלי עוד חבילות SEASON PASS  שלא באמת שוות את המחיר שלהן ובלי משחקים שיוצאים לשוק ואז לוקח חצי שנה עד שאפשר לשחק בהם כמו שצריך בלי באגים. אז מה כן? שיהיו לנו בשנה הבאה משחקים מקוריים, חדשניים, שיעזו לנסות דברים חדשים, שיותר חברות גדולות יאמצו לחיקן משחקי אינדי מגניבים, שהם אלו שמניעים את התעשייה קדימה מבחינה יצירתית בשנים האחרונות, וכן, גם כמה משחקים שיצליחו לפרוט לנו על נימי הנוסטלגיה ויזכירו לנו את המשחקים של פעם. לא סתם המשחק שאני הכי מחכה לו כרגע בשנה הבאה הוא גרסת ה-HD של Final Fantasy 12, אחד המשחקים האהובים עליי בכל הזמנים ואחד ההכי פחות מוערכים בסדרה הזו. ובנימה אישית, מאחל לי (ולכל מי שצריך) שיהיה מספיק זמן לשחק את כל המשחקים האלה, כי כבר מזמן 24 שעות ביממה זה לא מספיק.

שני פרומקין

שנת 2015 לימדה אותי, שלא משנה כמה הדרך הקולנועית תהיה קשה ומלאה במהמורות, סרטים עם דינמיקה אפסית בין הדמויות, אפקטים ממוחשבים מנוכרים, או עריכה שכושלת לגבש סיפור מלא למסך הגדול, אם בדצמבר אנחנו מקבלים סרט מלחמת הכוכבים ראוי, השנה כולה היתה ראויה. אז מי ייתן וגם בדצמבר הקרוב, כמו בכל הדצמברים של השנים הקרובות לפי התכנון של דיסני, נזכה לחוויה הקולנועית הקסומה ביותר. שנה טובה!

זוהר צלח

השנה החדשה מגיעה אלינו אוטוטו ואפשר שהייתה שנה די מוצלחת אבל תמיד יש לאן לשאוף. אז אני מאחל לכולנו ראשית כל, שבשנה הבאה סוני יפסיקו להיות דושים ויתנו הצדקה אמיתית לכך שרכשנו את ה-PS4 ממיטב כספנו. למרות שהשנה כנראה תפתח עם עליה של מחירי מנוי ה-PS פלוס, לסוני יש עדיין מספיק זמן לתקן ולתת לו תמורה לכסף שלנו – אפשרות להריץ משחקי PS3 יכולה להיות התחלה נהדרת.

הדבר השני שאני ארצה לאחל לכולנו זה קיץ קולנועי יותר טוב – השנה הנוכחית הייתה שנה קולנועית די טובה בכל מה שקשור לסרטי איכות, אך בכל מה שקשור לשוברי קופות, עם דגש על סרטי קיץ, לא קיבלנו הרבה. שנה הבאה תכלול את מקס הזועם: כביש הזעם 2, שומרי הגלקסיה 2, ספיידרמן ועוד, אז יש למה לצפות. רק שדי.סי לא יהרסו לנו.

אז שתהיה לנו שנה מלאה בגיימינג טוב, קולנוע טוב, בריאות ואושר.

איחולי הגולשים

לכבוד הפרוייקט המיוחד שלנו לראש השנה ביקשנו מכם, הגולשים, לשתף אותנו באיחולים שלכם לשנה החדשה. הנה מה שכתבתם:

Lavi Afriat: "אני מצפה שבשנה הקרובה Marvel יקשרו יותר בין הסרטים והסדרות שלהם ושגם הסרטים יסתמכו על הסדרות שלהם".

Eliyahu Lowenstein: "אני מאחל שנת מד"ב פוריה הן בקולנוע והן בטלויזיה, שירבו סדרותינו כטריבלים".

שנה טובה לכל בית ישראל ממשפחת גיקלואיד!

תגובות

במאמר זה

נגישות