דיסני מצאו במאית לעיבוד הלייב-אקשן של מולאן

ניקי קארו מניו זילנד תביים את עיבוד הלייב אקשן של מולאן ובכך תהפוך לאישה השניה שתביים סרט של דיסני עם תקציב של מעל ל-100 מיליון דולר

הבמאית מניו זילנד ניקי קארו (Niki Caro), שב-2003 זכתה לשבחים בינלאומיים על לרכוב על הלווייתן, תביים את גרסת הלייב-אקשן למולאן, קלאסיקת האנימציה של דיסני מ-1998 על האגדה הסינית.

דיסני הכריזו על העיבוד באוקטובר האחרון, כשבוע לאחר שהכריזו על עיבוד דומה למלך האריות הקלאסי, אותו יביים ג׳ון פאברו. שני הסרטים נכנסו מיד עם הכרזתם למסלול ההפקה המהיר, וכעת אנחנו מתחילים סוף סוף לשמוע על ההתפתחויות המסקרנות.

קארו כבר עבדה עם דיסני ב-2015, כשהפיקו במשותף את דרמת הספורט המבוססת על סיפור אמיתי שביימה, McFarland, USA. סרטה האחרון, אישתו של שומר גן החיות, המבוסס על ספר מאותו השם, עתיד לצאת במרץ הקרוב בכיכובה של ג׳סיקה צ׳סטיין.

דיסני הצהירו כי הם מקפידים על האותנטיות התרבותית של הסרט, ותחילה חיפשו אחר במאי סיני, כשנפגשו עם אנג לי ועם ג׳יאנג וון, כוכב רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים ובמאי להיטים בסין. לכן בשביל הפיקוח התרבותי, דיסני מביאים את המפיק ביל קונג ההונג קונגי, שעמד מאחורי הסרט זוכה האוסקר נמר, דרקון.

קארו תהיה הבמאית השניה באולפני דיסני לביים סרט בתקציב של מעל 100 מליון דולר. הראשונה היא אווה דוברני, שמביימת את העיבוד הקולנועי של דיסני לקמט בזמן, פנטזיית המד״ב של מדלן ל'אנגל. דוברני היא האישה האפרו-אמריקאית הראשונה שהגיעה להישג הקולנועי הזה.

בזמן האחרון מסתמן כי בהוליווד מנסים להעלות את הסטטיסטיקה המביכה של אחוז הנשים הבמאיות בתעשייה, באמצעות הטרנד החדש של ליהוק במאיות לסרטים המתמקדים בגיבורה נשית עוצמתית. את וונדר וומן תוביל (לצד גל גדות) פאטי ג׳נקינס, שגם נשקלה על-ידי דיסני לביים את מולאן, ובמקביל אצל מארוול מחפשים אחר במאית להחזיק במושכות של קפטן מארוול המצופה, וקארו עצמה אף נשקלה לתפקיד.

דיסני לא היחידים שעובדים על עיבוד חדש לאגדה של מולאן, כשבמקביל גם סוני עובדים על עיבוד משל עצמם, אותו יביים במאי הטלוויזיה אלכס גרייבס. גרייבס ביים פרקים בחסרי בושה, ניוזרום ואפילו משחקי הכס. 

תגובות

במאמר זה

נגישות