האחים וורנר רוצים את מתיו ווהן לתפקיד הבמאי של ״איש הפלדה 2״

האם הבמאי מת'יו ווהן, שהציל בעבר את מותג אקס-מן מהתרסקות, יקבל את התפקיד ויצליח לחלץ את היקום הסינמטי של DC מהתסבוכת אליה הוא נקלע?

על-פי השמועות האחרונות, האחים וורנר מקיימים שיחות מוקדמות עם הבמאי מתיו ווהן, כדי שיקח את המושכות של סרט ההמשך לאיש הפלדה מ-2013. איש הפלדה היווה את נקודת הפתיחה של היקום הסינמטי המורחב של די.סי, ובשנה שעברה התחדשו הדיבורים לגבי הסיקוול הפוטנציאלי שלו. במיוחד אם מחשיבים את באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק כסרט שמשרת כהקדמה לליגת הצדק, יותר מאשר סרט המשך ישיר לסיפורו של הנרי קאוויל כסופרמן מאיש הפלדה.

מתיו ווהן עשוי להיות החוויה המתקנת שסופרמן זקוק לה, לאחר שמעריצים רבים התלוננו על כובד הטון של הסרט הראשון, שזכה לביקורות חלוקות ביותר שנעו מקיצון לקיצון. זו לא תהיה הפעם הראשונה שהוא מגיע לפרנצ׳ייז גדול בכדי להניע את המערכת מחדש, ולזכות בשנית באהדת המעריצים – חמש שנים לאחר שהקהל איבד את האמון בעקבות אקס מן 3: המפלט האחרון. ווהן כידוע ביים את אקס-מן: ההתחלה, שבמהרה הפך לאחד מסרטי האקס-מן האהובים ביותר, והחזיר את המוטאנטים בחזרה לעניינים. עיבודי קומיקס נוספים ובעלי הומור שחור יותר שווהן עומד מאחוריהם הם קיק אס וקינגסמן, שסרט ההמשך שלו תחת בימויו של ווהן יגיע מאוחר יותר השנה. ווהן יצטרך למצוא את האיזון עם השפה הקולנועית שדי.סי כבר פיתחו מאז שהיקום שלהם הוקם, אחרת הקפיצה בסגנונות תהיה תמוהה מדי.

לא רק סופרמן הוא גיבור-העל האייקוני של די.סי שהסתבך עם סרט הסולו שלו: הבאטמן של בן אפלק נתקל בקשיים בעצמו בענייני הבימוי, אך לסיפור הזה היה סוף טוב (לפחות כך מסתמן) – לאחר פרישתו המפורסמת של בן אפלק מכסא הבמאי, מאט ריבס, במאי שני הסרטים האחרונים בטרילוגיה החדשה של כוכב הקופים, נבחר להחליפו. בן אפלק צייץ אז את ברכתו:

 

תגובות

במאמר זה

נגישות