Lego Star Wars TFW: הכוח חזק עמו, בדרך כלל [ביקורת]

גיא שושן מצא את משחק הלגו החדש Lego Star Wars: The Force Awakens די כיפי לאורך זמן רב, אבל בעיות בלתי צפויות חיבלו לו בחוויה

הרומן של שניים מהמותגים הגדולים ביותר אי פעם, מלחמת הכוכבים ולגו, התחיל אי שם בשנת 2005 במשחק המשותף הראשון, שנקרא בפשטות LEGO Star Wars: The Video Game. מאז שוחררו מספר כותרים משותפים לפלטפורמות שונות, וכעת, עם חזרת Star Wars לפעילות מלאה, TT Fusion שחררה לעולם משחק המבוסס על הסרט השביעי בסדרה – הכוח מתעורר. זהו הכותר הראשון בסדרת לגו של מלחמת הכוכבים שמתמקד בסרט אחד לכל אורכו, עובדה שמעט הדאיגה אותי כאשר הוא הוכרז לראשונה, כי איך בדיוק ממלאים משחק לגו באורך מלא עם תוכן של סרט בודד? התשובה היא, או לפחות כך זה נראה, שדי בקלות.

LEGO Star Wars: The Force Awakens עוקב אחרי אירועי הסרט האחרון בסדרה הפופולרית. המשחק בנוי ממבנה משימות לינארי עם מספר עצירות ביניים בנקודות עניין כמו Jakku, בסיס Starkiller וכדומה, בהן תוכלו לשוטט, לרכוש דמויות חדשות במטבע של המשחק וכמובן לאסוף כל דבר בו נוגעת השמש. במהלך המשימות השונות תבקרו במקומות מוכרים ותקחו חלק בנקודות מפתח בעלילה. מבחינה זו, דווקא משום שהפעם המשחק מבוסס רק על סרט אחד, יש ל-TT Fusion מרווח למלא את החלל ולגרום לסיפור להרגיש הרבה יותר מחובר ופחות כמו "אוסף המיטב", כפי שהכותרים הקודמים נטו להרגיש לעיתים. מעבר לכך, הסטודיו לא בחל באמצעים וכלל 6 משימות בונוס בנוסף ל-12 הראשיות. במשימות אלו תקבלו הצצה לפרטים שלא הוצגו בסרט, כמו הסיפור מאחורי היד האדומה של הרובוט C3PO, או הסיפור שמסביר כיצד ידע קיילו רן להגיע ל-Jakku. יחד עם ההומור המשובח שממלא את הכותר מתחילתו ועד סופו, מדובר בעיבוד מצוין לחובבי הסרט.

משחקיות הפלטפורמינג הבסיסית תוביל אתכם באופן ישיר מנקודה א' לנקודה ב'. בין נקודות אלו תדרשו לפתור פאזלים, להלחם ולנצל את היכולות השונות של הדמויות על מנת להתקדם. לדוגמה, ישנן דמויות כמו ריי, המסוגלות לטפס ולהגיע למקומות שדמויות אחרות אינן מסוגלות להגיע אליהם, בעוד שדמויות כמו קיילו רן ודארת' ויידר יכולות להזיז אובייקטים בעזרת ה"כח", או לחתוך אובייקטים יעודיים בעזרת חרבות האור שלהן. לכל דמות יש מקום וזמן, ותמיד תהיה לכם סיבה להחליף ולגוון ביניהן על מנת לעבור מכשולים שונים. אלמנט זה מתחזק במצב Free Play, שיאפשר לכם לבחור בכל רגע נתון בכל דמות שרק תרצו מאלו שרכשתם, כך שתוכלו לגלות סודות שלא הייתם יכולים לחשוף עם הדמויות הרגילות של אותו השלב במצב משחק רגיל.

בדומה למשחקי לגו קודמים, גם הכוח מתעורר מלא בפעילויות שונות, והפעם נראה ש-TT Fusion הלכו עד הסוף. החל בקרבות חלל שלא יביישו את Star Fox 64 וכלה בקרבות ירי מבוססי מחסה, אין ספק שנעשתה עבודה מצוינת בגיוון המכאניקות לאורך כל המשחק. יותר מפתיעה מהיקף וכמות המכניקות היא העובדה שכולן מרגישות מצוין. קרבות החלל אמנם תחומים לאזורים מסוימים וקרבות הירי מוגבלים מבחינת תנועה, אך נדירות הן הפעמים בהן חשתי כי חלק מסוים בשלב נמשך זמן רב מדי.

lego star wars1

הבעיות העיקריות בכותר הן מהסוג הטכני. במהלך הזמן שביליתי עם הכותר נתקלתי בתקלות ובבאגים לא מעטים, ביניהם שגיאות בזיהוי התנגשויות, נפילה דרך עולם המשחק, חוסר אפשרות להחליף דמות ובמקרים נדירים אפילו קריסות. התקלות, ברובן, לא נוראיות כל אחת בפני עצמה ולא קורות לעתים תכופות במיוחד, אך ככל ששחקתי יותר כך גדלה תחושת התסכול ולמדתי לשחק בצורה זהירה בנקודות מסוימות על מנת להימנע מאותם באגים, במקום לשחק באופן יותר זורם.

בניגוד לפן הטכני, מבחינה ויזואלית המשחק בעיניי ללא רבב. גרסאות הלגו של שלל הדמויות (לא פחות מ-205, כולל דמויות מהטרילוגיה הראשונה והאהובה) ושל החלליות וכלי הרכב מעוצבות באופן ששומר על אותנטיות גם בצורות הפשוטות של פיסות לגו, והסביבות השונות מרגישות מוכרות מאוד ואופיין הייחודי מהסרט בהחלט נותר, וזאת למרות הטוויסטים הייחודיים והמשעשעים שהעניק להם הסטודיו המפתח.

lego star wars

בגזרת הסאונד, בעוד שרוב הכותרים הקודמים בסדרת משחקי לגו כוללים דיבוב שנגזר ישר מתוך הסרטים עליהם הם מבוססים, הפעם צוות השחקנים מהסרט השתתף בהקלטות ותרם את קולו לשורות דיבוב במהלך השלבים עצמם ומחוצה להם. אפקטי השמע גם הם מעולים ונאמנים לסרט, עם פס הקול הנהדר מאת ג'ון וויליאמס והצלילים האיקוניים של חרבות האור ושל הרובים השונים.

לסיכום, LEGO Star Wars: The Force Awakens מצליח לחפות על הקשיים הטכניים שלו באמצעות המשחקיות הפשוטה-אך-מהנה והגיוון המבורך של המכניקות והסביבות, ההומור המצוין וכמות התוכן הגדולה שהוא מציע. חובבי מלחמת הכוכבים – אל תהססו.

תגובות

במאמר זה

נגישות