סרט לגו באטמן – מוצלח לא פחות מקודמו

אנשי הלגו חוזרים לקולנוע עם סרט לגו באטמן, שעל אף שמיועד בעיקר לילדים יצליח בכל זאת לדבר גם אל הבוגרים יותר שבינינו בזכות העלילה

אחד הסרטים הכי מפתיעים בשנת 2014 היה סרט לגו. סרט האנימציה תלת-מימד שמתרחש בעולם של לגו היה הצלחה מסחרית מטורפת עם הכנסות של כמעט 470 מיליון דולר ברחבי העולם. גם אצל המבקרים הסרט נחל הצלחה אדירה עם 96% ביקורות חיוביות באתר Rotten Tomatoes. אחת הדברים שגררו הכי הרבה תגובות חיוביות בסרט היא הדמות של באטמן, בגילומו הקולי של וויל הארנט (בוג'אק הורסמן) שהציג בסרט את הגרסה הכי מהנה של באטמן מאז ומעולם. מאחר והסרט הראשון כל-כך הצליח היה ברור שיהיה המשך ולגו יחד עם וורנר בראדרס בחרו לעשות את לגו באטמן שעולה בימים אלה לאקרנים בישראל.

עלילת הסרט מתרחשת בגות'האם, בה נפתח עוד קרב בין הג'וקר לבאטמן, שמוצג כאן כסוג של רוק-סטאר של העיר. כשהוא מצהיר שהוא לא רואה בג'וקר כיריב הגדול שלו, הג'וקר נעלב ויוצא בתכנית זדונית שמטרתה להפיל את באטמן ואת גות'האם כולה. כדי להציל את העיר באטמן נאלץ לעבור מסע עצמי של העצמה ושינוי.

למרות שיש בסרט המון דמויות, חשובות פחות או יותר, הכוכב הגדול של הסרט הוא באטמן. לא רק בגלל זמן המסך הרב שהוא מקבל, אלא בגלל שמדובר בעיבוד מאוד מעניין של הדמות. הגרסה המרובעת של האביר האפל מכילה את כל המאפיינים של הגיבור האהוב – מתסביך ההורים שלו ועד להתבודדות – אבל כאן זה מגיע בגרסה קלילה יותר, כזו שמודעת לעצמה ואף גובלת בפארודיה.

סיפור הבסיס כאן מספיק מעניין בשביל להחזיק את הסרט הזה, אבל היא שם רק בשביל לשרת את שלל הרפרנסים התרבותיים שהסרט מכוון אליהם. רובם כמובן, קשורים לעולם של באטמן ולשלל העיבודים השונים אותם קיבלנו לאורך השנים וגם לאויביו וחבריו, מקאטוומן שמוצגת כאן בצורה מבריקה, דרך ביין, רידלר, הארלי קווין וכו' – כולם כאן בתפקידים די קטנים אבל כל-כך מצחיקים שפשוט משאירים טעם של עוד.

אך לגו באטמן לא בא רק לשרת את הסרט הזה אלא את כל העתיד של העולם הסינמטי של לגו ואנחנו רואים כאן המון דמויות מסרטים אחרים שבטח נראה בעתיד מקבלות עיבוד משלהן – מלורד וולדרמורט מהארי פוטר (הדמות המצחיקה בסרט אם תשאלו אותי), דרך קינג קונג וסאורון ועד סופרמן והפלאש – כולן כאן מקבלות זמן מסך לא גדול מדי אבל מצליחות להשאיר חותם מספיק גדול בשביל שנרצה לראות עוד מהם בעתיד וזה כוחו הגדול של הסרט.

הקאסט של הסרט הוא לא פחות מקאסט של אול-סטאר. מלבד שמות כמו ג'ני סלייט (הארלי קווין), דאג בייסון (ביין) וקונאן אוב'ריין (רידלר) בתפקיד הנבלים, יש כאן המון הופעות אורח של כוכבים הוליוודים ענקיים בתפקידים יחסית קטנים. את צ'אנינג טאטום (מג'יק מייק, סטפאפ) תראו לכמה דקות בלבד בתור סופרמן, את ג'ונה היל (סופרבאד) בתפקיד גרין לאטרן ואת מריה קארי בתפקיד ראשת העיר של גות'האם.

שאר הדמויות המרכזיות של הסרט הן החבורה שסובבת את באטמן – אלפרד (רייף פיינס, גרנד הוטל בודפשט), רובין (מייקל סרה, סופרבאד) וברברה גורדון (רוסאריו דאוסון, עיר החטאים). גם בהם ניכרה השקעה בכתיבה וכל אחת מביאה משהו אחר למסך. בעיניי בולטת במיוחד הדמות של רובין, דמות שאני בדרך כלל מתקשה לסבול אבל קצת מוצגת גם כן כסוג של פארודיה מקסימה וכובשת.

החסרון הבולט היחיד של הסרט הוא ההומור הממוחזר של הסרט. רוב הבדיחות והשטיקים חוזרים על עצמם רוב הסרט. ברוב הזמן זה מחזיק בגלל השחקנים שעושים עבודה טובה והעלילה שמתקדמת בצורה מעניינת, אבל בשלב מסוים זה מתחיל קצת להציק. מבחינת העלילה אני מאוד אהבתי את הכיוון שהסרט הלך אליו, ולמרות שמדובר בסרט שבחלקו הגדול מיועד לילדים ולכן הוא פשוט יחסית, התסריט שלו כן מצליח להיות חכם ומרגש.

גם האנימציה של הלגו לא כזו מלהיבה ומושכת, והייתי שמח אם אותן דמויות היו מופיעות בסרט עם אנימציה קצת יותר אמביציוזית ומעניינת מאשר מהקוביות המשעממות האלה.

בשורה התחתונה, לגו באטמן הוא עוד תוצר נהדר מבית לגו, נכון, לעיתים הוא ממוחזר אבל ברוב הזמן מדובר פשוט בסרט שהוא לא רק מאוד מצחיק וכיפי בטירוף אלא גם חכם. באוקטובר צפוי להגיע לנו הסרט הבא בסדרה, Lego Ninja, ואם נשפוט לפי 2 סרטי הלגו שיצאו עד עכשיו, בהחלט יש לנו למה לחכות.

תגובות

במאמר זה

נגישות