לג'נדרי רוכשת את הזכויות על קלאסיקת המד"ב "חולית"

לג'נדרי מתכננת סרט ו/או סדרה שמבוססים על הספר המפורסם חולית. פעם אחרונה ששמענו על המותג הייתה ב-2003 עם הסדרה זוכת האמי של ערוץ Syfy

אם המושגים "אטרידיס", "הארקונן" או "עקלתונים" גורמים לכם להתרגש, הידיעה הבאה היא בהחלט עבורכם – אחרי תקופת יובש ארוכה בה לא שמענו כלל על המותג המפורסם, חברת לג'נדרי (Legendary) רכשה את הזכויות על קלאסיקת המד"ב המוערכת חולית.

לג'נדרי רכשה את הזכויות ליצור סדרת טלוויזיה וסרט שמבוסיים על חולית. כמובן שנכון לרגע כתיבת שורות אלה עוד לא ידועים שום פרטים על ההפקות המתוכננות הללו.

חולית החל את דרכו כספר שנכתב על ידי פרנק הרברט ב-1965, ובעקבות ההצלחה הרבה שלו בקרב הקוראים הוא התפתח לסדרה של שישה ספרים מרכזיים. לאחר מותו של הרברט בשנת 1986, נכתבו מספר סדרות ספין-אוף שמתרחשות באותו יקום ספרותי שהשאיר מאחוריו.

בשנת 1984 עשה חולית את המעבר מהדף אל המסך הגדול בסרט קולנוע שבויים על ידי הבמאי המפורסם דיוויד לינץ'. בניגוד לספר, העיבוד הקולנועי לא זכה להצלחה כאשר הוקרן באולמות אך מספר שנים לאחר מכן הפך לסרט קאלט. בשנות ה-2000 זכה המותג למעט עדנה – ערוץ המדע הבדיוני Syfy שידר שתי מיני סדרות, אחת בדצמבר 2000 וסדרת המשך במרץ 2003. שתי הסדרות טיפסו לראש טבלת הרייטינג של הערוץ באותה תקופה ושתיהן אפילו זכו בפרסי אמי. חולית ביקר גם בעולם הגיימינג ופרץ לתודעה בשנת 1992 עם Dune II של חברת הפיתוח Westwood, שעמדה בזמנו גם מאחורי משחקי האסטרטגיה בזמן אמת פורצי הדרך Command & Conquer ו-Red Alert. מאוחר יותר יצא משחק אסטרטגיה נוסף באותו יקום בשם Dune 2000.

נעדכן אתכם ברגע שנדע פרטים חדשים על ההפקות החדשות של לג'נדרי, בתקווה שנזכה לראות שוב את הכוכב הצחיח אראקיס במלוא הדרו. כי כמו שאומרים, "הסם חייב לזרום".

תגובות

במאמר זה

נגישות