מכה לפיראטים: האתרים KissAnime ו-KissManga הורדו לצמיתות

שני האתרים המובילים בהורדות פיראטיות של אנימה ומנגה הוסרו לתמיד מהרשת בזכות חוק שאושר בפרלמנט היפני, שמאפשר נקיטת הליכים משפטיים

כל מעריצי האנימה והמנגה השתמשו בנקודה כזו או אחרת באתרים KissAnime או KissManga, שני המקורות הגדולים ביותר ברשת להורדות בלתי חוקיות של אנימה ומנגה, אבל לא עוד – שני האתרים וכל ה"שיבוטים" שלהם הורדו לצמיתות אחרי שננקטו נגד מנהליו הליכים משפטיים.

כל האתרים הורדו מהרשת במהלך סוף השבוע האחרון ומי שינסה להיכנס אליהם יתקל בדף לבן עם ההודעה "כל הקבצים הורדו על ידי בעלי זכויות היוצרים. האתר נסגר לתמיד. תודה על תמיכתכם" (All files are taken down by copyright owners. The site will be closed forever. Thank you for your supports.)

הורדת האתרים הללו התאפשרה בזכות חוק אחד שאושר בפרלמנט היפני ביוני האחרון, לפיו יפן יכולה להעמיד לדין אנשים שמעלים ביודעין תכנים באופן בלתי חוקי גם אם הם יושבים מחוץ לגבולות ארץ השמש העולה. הרחבה של החוק תיכנס לתוקף בינואר 2021, אז גם אתרי הטורנטים יהיו על הכוונת. על אף שישנם גולשים שמאמינים כי תחליפים לאתרים האלה הם רק עניין של זמן, החוק החדש עשוי לגרום לעוסקים בדבר לחשוב פעמיים לפני שיקחו את הסיכון.

אין זו הפעם הראשונה שיפן פועלת בצורה אקטיבית כדי להוריד אתרים פיראטיים מהרשת. ההבדל הוא שעד כה יפן הייתה חייבת לפנות אל ספקי האינטרנט של המדינה בה האתר אוחסן כדי להוריד אותו, מה שסירבל רבות את התהליך והפך אותו לאיטי מאוד לביצוע, אבל היפנים מצאו את הדרך לעקוף את הבעיה באמצעות החוק החדש.

תגובות

במאמר זה

נגישות