רולינג מנסה לעודד סופרים, חושפת מכתבי דחיה שקיבלה

הסופרת הבריטית המפורסמת חשפה את מכתבי דחיה שקיבלה על ספרה "קריאת הקוקייה" כאשר הגישה אותו למוציאים לאור תחת שם בדוי

מתברר כי גם הסופרים הגדולים ביותר נתקלים בקשיים לא מעטים בחיפוש אחר הוצאה לאור שתסכים לפרסם את יצירתם. הסופרת הבריטית ג'יי קיי רולינג, מחברת סדרת ספרי הארי פוטר, חשפה בחשבון הטוויטר שלה את מכתבי הדחיה שקיבלה לאורך דרכה המקצועית.

רולינג העלתה את מכתבי הדחיה לבקשת אחד המעריצים שעוקב אחריה בטוויטר. כל המכתבים פונים אל רולינג בשם העט שהשתמשה בזמנו, רוברט גלברייט (Galbraith), כאשר ניסתה לאתר מוציא לאור לרומן פשע שכתבה בשם קריאת הקוקייה (The Cuckoo’s Calling).

עיון מקרוב במכתבי הדחיה מגלה מספר תגובות סנוביות במיוחד, כאשר אחד מהמכתבים מציע ל"רוברט" לקחת קורס כתיבה ואפילו הוסיף טיפים לשיפור נאום המכירות שלו, או "פיץ'" בלעז, כגון "אל תגלה את סוף הספר" . למען הסר ספק, רולינג מחקה את החתימות על המכתבים כדי שהמכתבים ישמשו לעידוד סופרים מתחילים ולא כדי להתנקם במוציאים לאור.

rowling-letters

כאשר רולינג נשאלה מה נתן לה את המוטיבציה להמשיך לנסות אחרי שנדחתה שוב ושוב, היא ענתה בפשטות "לא היה לי שום דבר להפסיד, ולפעמים זה מספיק כדי לאזור אומץ ולנסות שוב". בהמשך השיחה רולינג התבקשה לחשוף את מכתבי הדחיה שקיבלה בזמנו על הארי פוטר, אך היא התחמקה ממנה בטענה שהמכתבים מאוחסנים איפשהו עמוק בעליית הגג בביתה.

השיחה המעניינת בטוויטר משכה אליה סופרים מוכרים ומצליחים בבריטניה כדוגמת ג'והאן האריס (Joanne Harris), ששיתפה את הקהל בדחיות שקיבלה מהוצאות לאור שונות בדרך לפרסום סדרת הספרים Chocolat.

אז איזה שיעור אנחנו בעצם לומדים מתוך כל הדיון הזה? שקבלת תשובה שלילית אינה בהכרח מסמנת את סוף הדרך, ושכל עוד אין לכם מה להפסיד – נסו שוב ושוב עד שתצליחו להגשים את החלום שלכם.

תגובות

במאמר זה


הצטרף לשיחה

נגישות