העדשות החכמות של גוגל יחליפו את העיניים שלכם

לפי הפטנט שהגישה ענקית החיפוש, השימוש הראשוני של העדשות החכמות יהיה בריאותי אבל תיאורטית ניתן יהיה לתקשר באמצעותן עם מכשירים חכמים אחרים

הידיעה הבאה תישמע לכם כמו פרק מסדרת מדע בדיוני, אבל היא אמיתית לחלוטין – גוגל הגישה פטנט לעדשות חכמות שיחליפו את העין האנושית, או לפחות חלקים מסויימים ממנה.

הפטנט של גוגל מפרט על העדשה החכמה ועל האופן בו היא תוחדר לעין שלכם. העדשה החכמה אמורה להחליף לצמיתות את העדשה הביולוגית איתה נולדתם ותפקידה, בראש ובראשונה, הוא לתקן את יכולת הראיה הפגומה שלכם וכך לחסוך לכם התעסקות בעדשות מגע או בניתוח לייזר.

אבל היכולות של העדשה החכמה אינן מתמצות בפן הבריאותי. אם חשבתם שגוגל נמצאת בצורה כזו או אחרת בכל כיוון אליו אתם מסתכלים, יכול להיות שבעתיד הקרוב זו תהיה אמת לאמיתה – לפי דיווח של האתר פורבס, העדשה החכמה מגיעה גם עם כונן קשיח לאחסון, חיישנים, סוללה, רכיבי רדיו ומעבד. העדשה אמורה להיות מסוגלת לתקשר עם מכשירים חכמים אחרים בסביבתה הקרובה. לא צויין במפורש כיצד הדברים יבואו לידי ביטוי, אבל לא קשה לדמיין כיצד הודעת SMS או וואטסאפ שהגיעה אל הסמארטפון שלכם תופיע איכשהו מול העיניים שלכם מבלי שתצטרכו בכלל לשלוח יד אל הטלפון.

גוגל וסוני רוצות לפתח עיניים אלקטרוניות?

זו אינה הפעם הראשונה שגוגל מתעניינת בפיתוח טכנולוגיה חכמה לעיניים אנושיות. בשנת 2014 הגישה החברה פטנט עבור עדשות מגע חכמות שמודדות את רמת הגלוקוז שלכם באמצעות דמעות ומיועדת לסובלים ממחלת הסוכרת. עושה רושם שהמגמה החדשה של גוגל הוא פיתוח שדרוגים טכנולוגיים כאלה ואחרים לעיניים. יהיה מעניין לראות עד כמה רחוק היא תחליט ללכת עם זה ועד כמה הציבור יקבל את הרעיון בזרועות פתוחות, אם בכלל.

אך גוגל אינה עומדת לבדה בתחום. לפני ימים אחדים נכנסה גם חברת סוני לתמונה כאשר הגישה פטנט לעדשת מגע חכמה עם יכולת לעשות זום פנימה בדיוק כמו במצלמה. לא ידוע האם סוני שוקלת ברצינות לפתח את ההמצאה או שהיא רק רשמה פטנט ליתר ביטחון כמו שחברות גדולות רבות בכל תחום נוהגות לעשות.

לא יודע מה איתכם, אבל לי זה נשמע כאילו ברגע שיוסיפו לעין גם יכולת להקליט את מה שרואים אז הפרק ההוא ממראה שחורה יהפוך מדמיון למציאות.

(בתמונה: העדשה של גוגל לחולי סוכרת. צילום: Google)

תגובות

במאמר זה

נגישות