ג׳ורג׳ ר. ר. מרטין חושף את כל הקלפים ביקום טלוויזיוני חדש

אחרי שנודע כי הסוף של "משחקי הכס" באופק, הסופר הידוע פרסם כי סדרת אנתולוגיות המד״ב וגיבורי העל שלו, Wild Cards, תעובד ליקום טלוויזיוני משותף חדש

HBO הכריזו בחודש שעבר רשמית כי משחקי הכס, סדרת המגה-להיט המבוססת על שיר של אש ושל קרח, ספרי הפנטסיה של מרטין, תגיע לקיצה בעוד שתי עונות. ימים בודדים אחרי, מרטין העלה פוסט בבלוג האישי שלו עם הבשורה המסקרנת: Universal Cable Production רכשה את הזכויות לסדרת המד״ב וגיבורי-העל, Wild Cards, הכוללת ספרים, נובלות גרפיות, משחקים ועוד. חברת ההפקות, שמפיקה בעיקר סדרות עבור רשת Syfy, מתוכננת להתחיל בקרוב לפתח את העיבוד הטלוויזוני, שלתקוותה יהיה הסדרה הראשונה מבין כמה סדרות קשורות שירוצו בעתיד במקביל (בדומה למתכונת היקום המשותף הקולנועי וטלוויזיוני של מארוול).

Wild Cards מספרת על היסטוריה אלטרנטיבית של ארה״ב לאחר מלחמת העולם השניה, ולאחר שעשרות אלפי בני אדם ברחבי העולם נדבקו בוירוס חייזרי שפוזר מעל מנהטן ב-1964. הסימפטומים של הוירוס בלתי צפויים (ומכאן הוירוס קיבל את שמו – Wild Cards, והסדרה קיבלה את שמה), ואחוז אחד מהנדבקים מקבלים כוחות על טבעיים. על אף כי נושא כוחות העל מעורר קונוטציה מיידית למארוול ודיסי, מרטין הרשה לעצמו לטעון בפוסט שלו כי Wild Cards משמעותית יותר ריאליסטית ואף יותר עקבית.

ספרה הראשון של הסדרה יצא כבר ב-1987 ואחריו עקבו עשרים ושניים ספרים נוספים שנכתבו על-ידי שלושים סופרים שונים. מרטין מתפקד כמפקח מלמעלה ועורך, לצידה של יד ימינו, מלינדה מ. סנודגראס. סנודגראס תהיה זו שתפקח על העיבוד הטלוויזיוני, כשתשמש לו כמפיקה בפועל. מרטין ישאר מחוץ לעסק, שכן עסקת הפיתוח הטלוויזיוני של מרטין אקסקלוסיבית ל-HBO. כמו כן, מרטין עסוק בימים אלו בכתיבת ספר לא-מצופה ולא-מדובר בכלל בשם רוחות החורף.

תגובות

במאמר זה

נגישות