איכות על פני כמות: משחקי חודש מרץ

חודש מרץ בדרך כלל לא ידוע כחודש של משחקים מעניינים במיוחד, אבל השנה, למרות שאין בו כמות גבוהה של משחקים, יש בו כמה איכותיים במיוחד

באופן מסורתי מרץ הוא לא חודש שאמור להיות עמוס במשחקים, אבל שילוב של קונסולה חדשה שיוצאת אל השוק יחד עם כמה משחקים שנדחו משנה שעברה, הופכות אותו לחודש שאמנם לא עמוס כמותית, אבל מלא במשחקים איכותיים. הנה כל משחקי חודש מרץ שאתם חייבים לשחק השנה.

The Legend of zelda: Breath of the Wild

המשחק הכי גדול שיוצא יחד עם קונוסולת הסוויץ' החדשה, וכנראה גם היחיד שבאמת מעניין בכל הליינאפ הראשוני. כמובן ששוב אתם משחקים את לינק, הגיבור האמנזי של כל משחקי הסדרה. הפעם, בהתאם לטרנד ששוטף את כל המשחקים, מדובר במשחק עולם פתוח רחב מימדים, שהשחקנים חופשיים הרבה יותר לבחור בו את הדרך בה הם מתקדמים. המשחק גם שם דגש הרבה יותר גדול על איסוף חומרים מהסביבה ושימוש בחפצים כמו מקלות (שהם גם נשקים וגם משמשים להדלקת מדורות) או שימוש בנשקים לשימושים נוספים (המגן יכול להפוך לגלשן, למשל).

The Legend of zelda: Breath of the Wild יהיה זמין לקונסולת הסוויץ' ב-3 למרץ.

Ghost Recon: Wildlands

גם לז'אנר משחקי היריות הטקטיים מגיע טרנד העולם הפתוח עם המשחק הזה. Wildlands הוא המשחק העשירי בסדרת Ghost Recon, ולמרות שהמשחק הקודם בסדרה, Advanced warfare התרחש בעתיד, המשחק החדש חוזר להתרחש בהווה שלנו. Ubisoft אומרים שהעולם של המשחק הוא אחד הגדולים ביותר שהם שחררו אי פעם. המשחק מתרחש בבוליביה ב-2019. קרטל הסמים סנטה בלאנקה משתלט לאיטו על המדינה, ואחרי שהוא מפציץ את שגרירות ארה"ב, נשלחת למדינה יחידות ה"רוחות" כדי להחזיר את היציבות. המשימות יקחו את השחקנים למגוון גדול של סביבות, כולל יערות, הרים מושלגים וערים, והנשקים יהיו ריאלסטיים ותואמים לזמננו, כולל כמה תוספות כמו Drones שאפשר לשלוח לבצע משימות.

Ghost Recon: Wildlands יהיה זמין לקונסולות PS4, XBOX ONE ולמחשב האישי ב-7 למרץ.

Lego Worlds

גרסת הלגו למשחקי ה"ארגז חול" בסגנון Minecraft מגיעה סוף סוף אחרי הבטא הפתוחה שנמשכת כבר מאז חודש יוני האחרון. כמו בשאר המשחקים בסגנון, המשחק מאפשר לבנות עולמות שלמים, הפעם מאבני לגו. ככל שתאספו יותר חפצים בעולם, תוכלו למכור אותם תמורת כסף במשחק, איתו אפשר לקנות עוד חלקים בניה, וגם לבנות את החפצים שכבר מצאתם בעולם. חוץ מחפצים יכלול גם המשחק רכבים מסוגים שונים, כולל מסוקים, וגם יצורים שונים שיאכלסו את העולם.

Lego Worlds יהיה זמין לקונסולות PS4, XBOX ONE ולמחשב האישי ב-7 למרץ. גרסת סוויץ' תהיה זמינה בעתיד.

Nier: Automata

כותר ההמשך למשחק Nier שיצא ב-2010, והיה בעצמו המשך לסדרת המשחקים Drakenguard. הפעם, הפיתוח של המשחק הופקד בידי חברת Platinum Games, המפתחים של סדרת משחקי Bayonetta בין השאר, ובהתאם, המשחק הפעם הוא הרבה יותר משחק פעולה מהיר מאשר משחק תפקידים. למרות שהעלילה מתרחשבת באותו עולם כמו המשחקים הקודמים, אין ביניהם ממש קשר, כך שלא צריך לדאוג אם לא שיחקתם בהם. בעתיד הרחוק מתרחשת מלחמה בין האנושות, שלא נותר ממנה הרבה, לבין פולשים רובוטיים שמגיעים מכוכב אחר. בני האדם נאלצים לברוח אל הירח, ומשם הם שולחים אנדרואידים שיילחמו עבורם בפולשים. אנחנו משחקים את אחד האנדרואידים האלה, YoRHa number 2 model B או בקיצור 2B. הקרבות מבוססים על מהירות ועל התחמקויות מההתקפות של האויבים, והדמות מתקדמת בשלבים, צוברת נשקים ויכולות חדשים, ממש כמו במשחקי תפקידים.

Nier: Automata יהיה זמין לקונסולת ה-PS4 ולמחשב האישי ב-10 למרץ.

Mass Effect: Adromeda

המשחק הרביעי בסדרת משחקי הפעולה-תפקידים של Bioware מגיע אחרי סיומה של הטרילוגיה הקודמת. בתקופת ההתרחשויות של המשחקים הקודמים בסדרה, נשלחת חללית בשם Tempest, כשעל סיפונה כ-20,000 איש מחוץ לגלקסיית שביל החלב, אל גלקסיית אנדרומדה המרוחקת, כדי לחקור וליישב אותה. אחרי שינה של 600 שנה, צוות הספינה מתעורר בגלקסיה המרוחקת, ואתם משחקים את סקוט או את שרה ריידר, אחים תאומים שנמצאים על החללית. למרות שהמשחק מזכיר את קודמיו, מערכת הקרבות שונה לחלוטין, והפעם היא הרבה פחות מבוססת מחסה והרבה יותר ניידת, תוך שימוש ב-Jetpack שעוזר לקפוץ ממקום למקום תוך כדי הקרב. למרות הקרבות מבוססי האקשן, דווקא הרבה מתכונות משחק התפקידים הורחבו, עם מערכת רחבה במיוחד של למידת יכולות, יצירת נשקים וחקירת עולמים גדולים בעזרת רכב הנומאד, שמחליף את המאקו מהמשחק הראשון. בזכות הגלקסיה החדשה, המשחק יציג המון גזעי חייזרים חדשים ועולמות לא מוכרים, שלא יהיה להם הרבה קשר למשחקים הקודמים, גם בכלל מעבר 600 השנה מאז.

Mass Effect: Adromeda יהיה זמין לקונסולות PS4, XBOX ONE ולמחשב האישי ב-23 למרץ.

תגובות

במאמר זה

נגישות