חסר תקדים: דיסני תשלב לראשונה דמות הומוסקסואלית

במאי עיבוד הלייב אקשן "היפה והחיה", ביל קנדון, מבטיח כי הסרט יהיה הראשון של דיסני שיכלול סצינה בעלת אופי מיני עם דמות הומוסקסואלית

במאי גרסת הלייב אקשן של היפה והחיה, ביל קונדון, חשף לאחרונה כי אחת הדמויות בסרט תהיה הומוסקסואלית. את הדברים אמר קונדון במסגרת ראיון שפורסם באתר Attitude, שמיועד לציבור הלהט"בי. הדמות המדוברת היא לה-פו (ג'וש גאד), עוזרו הנאמן של גסטון (לוק אוונס).

הנה מה שהיה לקונדון לספר על לה-פו:

"לה-פו הוא אדם שרוצה יום אחד להיות גסטון וביום אחר לנשק אותו. הוא מבולבל לגבי מה הוא רוצה. זה אדם שרק התחיל להבין שיש לו רגשות כאלה. ג'וש עושה מהתפקיד הזה משהו מרגש ועדין עם התפקיד הזה. יש לזה תוצאות בסוף, שאני לא רוצה לחשוף. זה רגע הומוסקסואלי בסרט של דיסני".

לפי דברי הבמאי, זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שסרט של דיסני מציג דמות להט"בית באופן מוצהר. קונדון אמר כי יש מטרה מאחורי החלטה זו, והיא ש"על ידי הצגת סצינה קצרה של משיכה מינית בין בני אותו מין, האולפן שולח הודעה שמדובר במצב נורמלי וטבעי – הודעה שתישמע בכל מדינה בעולם, אפילו מדינות בהן קשר מסוג זה נחשב בלתי מקובל חברתית או אפילו בלתי חוקי".

מאחר והיפה והחיה לא קיבל איזשהו דירוג חריג לגבי קהל היעד שלו, סביר להניח שלא מדובר בסצינה הומוסקסואלית בוטה. מקסימום נשיקה על הפה, לפחות לדעתי האישית. את התשובה לכך נקבל לקראת סוף החודש הקרוב.

היפה והחיה יגיע אל אולמות הקולנוע בארץ ב-23 לחודש. מכירת הכרטיסים המוקדמת לסרט החלה כבר היום לגרסה הדו-מימדית, תלת-מימדית ואיימקס.

תגובות

במאמר זה

נגישות