דבר המבקרים: דמבו החדש אינו מצליח להמריא

המבקרים שיצאו מאוכזבים מהסרט טוענים שאמנם דמבו הוא סרט מרהיב ויזואלית, אך מעבר לעטיפה הוא אינו מציע כמעט דבר מבחינת רגש ופיתוח דמות

דמבו (2019)

דיסני ממשיכים עם מרתון עיבודי הלייב אקשן לסרטי האנימציה הקלאסיים שלהם. הפעם הגיע תורו של דמבו, אך אם לשפוט על פי הביקורות – מדובר בסרט שאינו מצליח להמריא והציונים בהתאם.

באתר MetaCritic ממוצע הביקורות של הסרט עומד על 52 על בסיס 49 ביקורות, מתוכן 26 מעורבות, 18 חיוביות ו-5 שליליות. ביקורות הגולשים נתנו לו ציון דומה. גם המצב על פי Rotten Tomatoes אינו מעודד עם ציון כמעט זהה של 51 אחוזים בלבד, אך שם ביקורות הגולשים קצת טובות יותר ועומדות על 63 אחוזים.

להלן ציטוטים נבחרים מהביקורות:

The Hollywood Reporter (ציון: 60) – "כאשר הויזאוליה מרשימה יותר מפיל תינוק שפורש אוזניים ועף באוויר, משהו בהחלט אינו מאוזן. דמבו החדש מצליח לשבות את תשומת הלב אך לעתים רחוקות מדי פורט על מיתרי הלב".

Rolling Stone (ציון: 50) – "העיבוד מחדש הזה ללייב אקשן לסרט הקלאסי של דיסני משנת 1941 הוא אולי הסרט המתוק ביותר שטים ברטון אי-פעם יצר. אך הוא גם הבטוח ביותר".

ScreenCrush (ציון: 50) – "מקסים ככל שיהיה, דמבו הוא סרט של טריק אחד, תרתי משמע".

The Verge (ציון: 47) – "הטריילרים שמו דגש על הופעת הקרקס והסתמכו מאוד על הקסם של פיל מעופף גרמו לנו לצפות שדמבו יהיה מחזה שקשה לשכוח. אם זו הייתה הכוונה של ברטון – הוא נכשל".

למען האיזון, להלן ציטוטים מהביקורות החיוביות יותר:

Empire (ציון: 80) – ערבוב קסום של אבק הפיות של דיסני עם האפלוליות של טים ברטון שמגיע לשיאו כאשר יורדים מהנתיב המוכר. בואו בשביל הפיל הסופר-חמוד, הישארו בשביל האיחוד מחדש המזהיר בין קיטון לדה-ויטו".

USA Today (ציון: 75) – "ניסיון ויזואלי יקר עם מחזות מופלאים, אך פיתוח הדמויות שלו אינו מגיע לגבהים דומים".

 

תגובות

במאמר זה

נגישות