סיכום ביניים: סרטי הלייב אקשן העתידיים של דיסני

דיסני ממשיכה לדהור קדימה עם עיבודי הלייב אקשן של יצירות האנימציה הקלאסיות שלה. סיכמנו עבורכם אילו סרטים הם הבאים בתור לחזור אל המסך הגדול

בואו נודה באמת: הרימייקים נמצאים בכל מקום. קיץ קולנועי אמיתי הוא לא כזה אם הוא לא כולל בתוכו חופן של סרטים שמעניקים לצופים פרשנות חדשה לסרט שכבר ראינו, או כמו שמנהלי האולפנים בהוליווד קוראים לזה – “הדרך שלנו לקחת לכם את הכסף במינימום מאמץ”. מכת הרימייקים היא אמנם לא מכה רשמית בהגדה של פסח, אך היא בהחלט יכולה ואף צריכה להיכנס אליה. ועד שזה יקרה, החלטנו לחגוג את יציאת הגרסה החדשה של היפה והחיה של דיסני, הרימייק המי-באמת-סופר-כבר של החברה בשנים האחרונות, עם מעקב על כל העיבודים המחודשים שנזכה להם בשנים הקרובות.

מולאן

ניקי קארו הניו זילנדית, הבמאית של לרכב על הלווייתן ושל אשתו של שומר גן החיות שייצא בקרוב, לקחה את מושכות הבימוי לידיה. למרות שהסרט צפוי לצאת בנובמבר 2018, עד כה לא דווח על שחקנים כאלה ואחרים שיופיעו בו, אך כן דווח שהוא לא יכלול אף שיר בניגוד לגרסה המקורית של דיסני. האם מצפה לנו סרט דרמה לכל דבר? נחכה ונראה.

מלך האריות

אחת הקלאסיקות הגדולות בעולם הקולנוע בשני העשורים האחרונים זוכה לרימייק על ידי ג’ון פאברו, שלא רק ביים בהצלחה יתרה את שף ואת איירון מן הראשון (על איכותו של השני ניתן להתווכח), אלא גם את ספר הג’ונגל המחודש והמצוין משנה שעברה. דונלד גלובר יהיה סימבה וג’יימס ארל ג’ונס, הוא ולא אחר, ישוב לשחק את מופסה. אנחנו כבר לא יכולים לחכות!

דמבו

תודו שזה נראה קשה מאוד לדמיין סרט לייב-אקשן על פיל בעל אוזניים גדולות שיכול לעוף, אבל אם יש מישהו שיכול לעשות זאת זה לא אחר מאשר טים ברטון, שבעצמו ביים את הרימייק של אליס בארץ הפלאות אווה גרין ודני דה ויטו צפויים להשתתף בסרט, אך ישנם דיווחים שגם קולין פארל, וויל סמית’ ואפילו טום הנקס ישתתפו בגרסה החדשה.

אלאדין

בואו נודה בזה – גיא ריצ’י הבריטי הוא אחד הבמאים המגניבים ביותר שפועלים בעולם כיום, אך הוא גם אחד הלא אחידים שבהם. על כל סנאץ’ ולוק, סטוק ושני קנים מעשנים שלו נוכל למצוא סחף חושים ואקדח. בשנים האחרונות הוא קצת התפקס על עצמו ובקרוב אף ייצא סרטו החדש והמצופה על המלך ארתור, כך שאנו רוצים מאוד להיות אופטימיים ומקווים שהוא יוציא מהגרסה הזו, שעדיין אין לה אף פרט, את המיטב. תהליך ליהוק השחקנים לגרסת הלייב אקשן הזו עדיין נמצא בעיצומו, ונאמר כי דיסני רוצה לשמור על אותנטיות וללהק שחקנים בעלי חזות מזרח תיכונית.

קרואלה

כמו מליפיסנט בכיכובה של אנג’לינה ג’ולי, גם הסרט הזה הוא לא בדיוק רימייק אלא יותר סוג של ספין אוף לדמות מרכזית מסרט מוכר. במקרה הזה, כולנו זוכרים את קרואלה דה ויל, האישה המרשעת מעל כלבים וגנבים שרצה לגנוב כלבים דלמטיים חמודים כדי ליצור מהם מעילי פרווה. הסרט המצויר המקורי יצא ב-1961 ובו דה ויל הייתה דמות משנית, אך בשני סרטי הלייב אקשן שיצאו ב-1996 וב-2000, הפכה דמותה לבולטת הרבה יותר מאשר במקור (ותודה על כך לגלן קלוז הנפלאה). השמועות אומרות שאמה סטון תנצל את המומנטום האדיר שלה מהזכייה באוסקר על לה לה לנד כדי לקבל את התפקיד, ואין ספק שהיא תצליח לעשות ממנו מטעמים.

בת הים הקטנה

רגע, אתם רוצים להגיד לנו שנזכה לראות את פלאונדר ואת סבסטיאן באנימציית מחשב חדשה כשהם תחת המים? יותר מזה, שנזכה לראות מול עינינו את אורסולה הנבלית קמה לתחייה? אין ספק שזה נשמע מפתה, במיוחד לנוכח העובדה כי לין-מנואל מירנדה ואלן מנקן מקושרים לכתובת את המוסיקה בסרט החדש, אבל בבקשה, אנחנו רק מתחננים, תעשו שזה יהיה טוב. אנחנו לא מבקשים הרבה, רק שלא תהרסו לנו את הפוטנציאל העצום הגלום בסיפורו של האנס כריסטיאן אנדרסן.

 

תגובות

במאמר זה

נגישות