דל טורו יביים סרט אנימציה של פינוקיו עבור נטפליקס

עלילת פינוקיו של הבמאי גיירמו דל טורו תתגולל באיטליה הפאשיסטית של שנות ה-30. הוא יהיה סרט אנימציה מוזיקלי בסגנון סטופ-מושן

פינוקיו

נטפליקס נתנו אור ירוק לדל טורו לכתוב, לביים ולהפיק את סרט האנימציה בסטופ מושן, שיהיה גם מוסיקלי. פינוקיו של דל טורו ימוקם בשנות ה-30 באיטליה, כשהפשיזם שלט תחת ידיו של בניטו מוסליני. זאת בדומה למבוך של פאן, סרטו מ-2006 ואולי זה שממש נתן לו את שמו בקרב הקהל – שגם הוא פנטזיה המתרחשת על רקע ימי שלטון טוטאליטרי, אך בספרד.

דל טורו אמר בהצהרה על הפרוייקט: ״אין מדיום אמנותי שהשפיע על חיי ועל עבודותיי יותר מאשר האנימציה, ואין דמות בהיסטוריה שהיה לה קשר אישי עמוק עבורי כמו זה עם פינוקיו. בסיפור שלנו, פינוקיו הוא נשמה תמימה עם אבא אדיש שאובד בתוך עולם שהוא לא מסוגל לתפוש. הוא יוצא למסע יוצא מן הכלל, שמשאיר אותו עם הבנה עמוקה על אביו ועל העולם האמיתי. רציתי לעשות את הסרט הזה מאז שאני יכול לזכור״.

דל טורו יעבוד על הסרט עם חברת ג׳ים הנסון, הבובונאי האגדי ויוצר החבובות – נטפליקס עובדים בימים אלו עם החברה גם על הפריקוול המצופה לדארק קריסטל. יחד עם זאת, תעבוד על פינוקיו ShadowMachine, מחברות ההפקה של האנימציה הנטפליקסית למבוגרים, בוג׳אק הורסמן. דל טורו יכתוב את התסריט עם האנימטור והקולנוען האינדי, פטריק מקהייל (תסריטאי ובמאי ב-Adventure Time), ויביים את הסרט יחד עם מארק גוסטפסון (שהיה במאי האנימציה במר שועל המהולל). בנוסף לכל הצוות המנוסה הזה – יעבדו עליו גם מאקינון וסאונדרס, בוני הבובות בחתונת הרפאים של טים ברטון.

בשנים האחרונות דל טורו עבד עם נטפליקס על פרוייקט אנימציה אחר, סדרת ציידי הטרולים, המופקת על-ידי דרימוורקס. במאי האחרון, עונתה השלישית והאחרונה של הסדרה זוכת-האמי עלתה בנטפליקס. ציידי הטרולים היא למעשה החלק הראשון בטרילוגיית אנימציית ה-CGI של דל טורו, דרימוורקס ונטפליקס, שנקראית Tales of Arcadia. החלק השני שלה ייקרא 3 Below, יעקוב אחר חייזרים בני אצולה (שהופיעו לקצרה בציידי הטרולים) המתרסקים בכדה״א יחד עם שומר הראש שלהם, וויעלה בנטפליקס כבר בדצמבר הקרוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות