המאייר והאנימטור דרווין קוק נפטר

דרווין קוק, דמות בולטת בתעשיית הקומיקס והאנימציה גם בקנדה וגם בארצות הברית, נפטר אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן שהתנהל רחוק מעיני הציבור

אבידה לעולם הקומיקס והאנימציה: המאייר הקנדי זוכה פרס האייזנר והאנימטור, דרווין קוק (Darwyn Cooke), נפטר ממחלת הסרטן. בן 53 היה במותו.

"אנחנו מודיעים לכם בצער כי דרווין הפסיד בקרב שלו מול מחלת הסרטן", נכתב בבלוג של קוק. "הוא קרא את כל הודעות התמיכה שלכם יום לפני והיה מוקף בחברים ובני משפחה בביתו שבפלורידה". ההודעה הוסיפה בקשה מן הציבור לאפשר למשפחתו של קוק להתאבל עליו בלי הפרעות ולינק לתרומות עבור עמותות למלחמה בסרטן בקנדה.

החדשות הללו מפתיעות במיוחד לאור העובדה שקוק הצליח להסתיר היטב את היותו חולה סרטן סופני. רק כמה ימים בודדים לפני פטירתו נודע לעולם כי קוק בכלל מקבל טיפול להקלת מצבו, אך בטרם המעריצים הספיקו לעכל את הבשורה הם קיבלו אחת נוספת, מרה יותר.

אם אתם נמנים בין ילידי שנות ה-90, סביר להניח שנחשפתם לעבודתו של קוק מבלי להיות מודעים לכך – הוא היה מאייר הסטוריבורד של הסדרות המצויירות של באטמן וסופרמן באותה תקופה. בכל אופן, אלה היו רק שתי יצירות מתוך רשימה ארוכה שגדלה עם השנים.

במהלך הקריירה שלו הספיק קוק לזכות בפרס אייזנר אחד בשנת 2006 ובשישה פרסי שוסטר (Shuster Awards), הגרסה הקנדית של פרס אייזנר האמריקאי לקומיקס.

"דרווין קוק היה כישרון ייחודי גדול מהחיים", הספיד אותו קווין בוייד (Kevin Boyd), אחד ממארגני פרס שוסטר לקומיקס בקנדה. "הוא היה השגריר שלנו בעולם ואחד ממייצאי הקומיקס הגדולים ביותר שלנו".

קוק הותיר מאחוריו את אשתו, מארשה, ואת אחיו, דניס.

(צילום: darwyncooke.blogspot)

 

תגובות

במאמר זה

נגישות