סיכום קומיק קון 2018 חלק א' – האחים וורנר כבשו את הבמה

שני פרומקין מסכמת את הצד הקולנועי של קומיק קון סן דייגו 2018 עם כל הטריילרים וההכרזות המעניינות ביותר, כאשר השנה הבמה נכבשה ע"י האחים וורנר

לאחר סופ״ש עמוס ומלא בהפצת טריילרים חדשים, קומיק קון סן דייגו השנתי הגיע לסיומו. לא היה מדובר בכנס מסעיר במיוחדאך עם ההעדרות של דיסני (בדגש על מארוול), מי שהכניסו באירוע המאסיבי ניצוצות ומידע מסקרן חדש היו האחים וורנר.

אקווהמן

דיסי כבשו את קומיק קון, כשהציגו טריילרים ראשונים לאקווהמן ושאזאם!שניהם התקבלו היטב עלידי רבים, והצליחו ליצור לסרטים הייפ חיובי ביותר. אגב, מעתה מסתבר שקוראים ליקום הקולנועי של דיסי Worlds of DC.

סמוך לכנס, התחילה להתעורר צפייה שדיסי יכריזו על הקדמת תאריך יציאתו של אקווהמן, מאחר ומדובר ביום קולנועי עמוס במיוחד, שמנסה להשיג כמה שיותר קהל בתקופת חג המולד. אך נראה כי סרט הסולו הראשון של אקווהמן יפתח כמתוכנן בסופ״ש של ה-21 בדצמבר, יחד עם מתחרים רציניים כמו באמבלבי, הפריקוול של הרובוטריק המקסים; אליטה: מלאך קרב של רוברט רודריגז כבמאי וג׳יימס קמרון כמפיק; ומעל כולםשובה של מרי פופינס בכיכובה של אמילי בלאנט, שרק לאחרונה קיבל הקדמה של שבוע מדיסני (מה שיצר עוד השערות לגבי תזוזה אפשרית של אקווהמן).

רבים ציינו כי הטריילר מזכיר מוטיבים מהפנתר השחור, אך כמובן במסגרת אטלנטיס התתימית, שהסרט עתיד לחשוף אותה לעומקה (pun intended), עם זמן של כמעט חצי שנה שנותר לשפר את עבודת האפקטים (אולי אחת הסיבות שלא היה ניתן להקדים את צאת הסרט). לצד ג׳ייסון מומואה בעל הכריזמה המהפנטת כנציג ליגת הצדק, יככבו אמבר הארד, ניקול קידמן ווויליאם דפו. הבמאי הוא ג׳יימס וואן, המזוהה בעיקר עם ז׳אנר האימה, ומסקרן יהיה לראות כמה מזה הוא יכניס בסרט הקומיקס.

שאזאם!

שאזאם! גם הוא ממוקם אסטרטגית בצורה שיכולה לפעול לטובתו או לרעתוכשהוא יוצא בחודש אפריל של שנה הבאה, בדיוק במרווח שבין קפטן מארוול (שאגב, זהו שמו המקורי של שאזאם) והנוקמים 4 המגהמצופה.

הטריילר מגיע בתזמון חשוב עבור הסרט, שתמונות השיווק שפורסמו מתוכו עד כה היו די שנויות במחלוקת. שאזאם! מכוון לקהל צעיר יותר, כבלוקבאסטר מרענן באווירה משעשעת, שעוקב אחר בילי היתום בן ה-14 (אשר אנג׳ל), שמקבל יכולת להפוך למבוגר עם כוחותעל עוצמתיים (זאקרי לוי). הטריילר מעורר חשק לצפות בסרט, על אף שהוא לא נראה מספיק מושקע סגנונית. הבמאי הוא  דייויד פ. סנדברג, גם הוא מגיע מרקע של ז׳אנר האימה; ואחד מהתסריטאים הוא דארן למקה, שכתב את העיבוד הקולנועי לצמרמורת בעל האווירה המבדרת לכל המשפחהניתן לקוות כי למקה יצליח לשחזר אותה גם במקרה הזה.

וונדר וומן 1984

הפאנל של וונדר וומן 1984, בהשתתפותם של תסריטאית ובמאית הסרט, פאטי ג׳נקינס, גל גדות וכריס פיין, חשף פוטג׳ קצר לקהל ב-Hall H, שטרם מצא את דרכו לאינטרנטכנראה מאחר וההפקה נמצאת בצילומים רק במשך מספר שבועות בודדים, ועוד אין משהו מספיק מהודק להציג לעולם.

נמסר כי בפוטג׳, דיאנה נראית בקניון אייטיזי, כשילדה קטנה נדהמת מנוכחותה ומתקיימת בינהן אינטרקציה לבבית. אז דיאנה יוצרת מהומה שלמה בקניון כשהיא נלחמת בשני פושעים עם אקדחים, ולאחר מכן, מתרוצצת במהירות ברחוב עמוס (מה שכמובן עוד יותר מעמיק את חוסר ההמשכיות מליגת הצדק, שם באטמן ביקר את וונדר וומן שהיא נעלמה מהאנושות למאה שנהבעוד כעת מתגלה שקהל רב משתתפים חזה בה בתלבושת המלאה ובפעולה כבר בשנות ה-80).

https://www.youtube.com/watch?v=aqiJ0TKF1vc

ג׳נקינס המשיכה להתרגש מהדמויות ועולמן שבראה, וממה שהיא יכולה עוד לעשות איתן, וגדות הסופרפופולארית הכריזה שהסיקוול הוא לא סיקוול, אלא סרט שעומד בפני עצמו. קחו מזה מה שתרצו.

חיות הפלא

הטריילר המרגש ביותר שהגיע מהכנס כנראה שייך לפריקוול השני בעולמו הקסום של הארי פוטר, חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד. מלבד נוכחותו הבלתיסבירה של ג׳וני דפ בפרנצ׳ייז, אפשר להגיד שמדובר בטריילר ללא דופי.

הטריילר המרהיב באפקטים מסחררים שואב אותנו הישר לשיעור בניצוחו של לא אחר מדמבלדור הצעיר (ג׳וד לאו), ומציג את קשר המורהתלמיד שמטפח עם גיבורנו האהוב, ניוט סקמנדר (אדי רדמיין). מנגד לתמימותו של ניוט, עומד גרינדלוולד המרושע בעל התספורת המגוחכת, ולצידו של ניוט חוזר לפעול ג׳ייקוב המקסים (דן פוגלר). עוד יהיו שם: עזרא מילר (שהגיע בקוספליי מפתיע), קתרין ווטרסון ואליסון סודול המצויינות כאחיות גולדשטיין וזואי קרביץ כתוספת חדשה.

גודזילה

האחים וורנר ואולפני לג׳נדרי ממשיכים להרחיב את המונסטרוורס שלהם (יקום המפלצות), עם הסיקוול לגודזילה מ-2014, גודזילה: מלך המפלצות. זהו עוד סרט שזכה לידיים מובילות של במאי אימה, מייקל דוהרטי (שיש לו גם עבר כתסריטאי קומיקס), ותככב בו מילי בובי בראון, המוכרת כמובן כ-11 מדברים מוזרים.

ההחלטה הנכונה ביותר של הטריילר, בעל הויזואליה העשירה ביותר ומלחיצה לא פחות, היתה ללוות אותו בגרסא אפית לClair de lune של המלחין קלוד דביסי. מלך המפלצות יביא איתו את מפלצות הקייג׳ו האייקוניות (הנקראות טיטאנים, כנראה כי פסיפיק רים גנבו את המונח קייג׳ו) כחברות/אוייבות חדשות לגודזילה, כשהעולם עולה בלהבות בשלהי אפוקליפסה. וכמה ראוי שקיבלנו בטריילר הזה גם את טייווין לאניסטר בעצמו (צ׳ארלס דאנס) מכריז: ״Long live the king״.

תגובות

במאמר זה

נגישות