קפטן אמריקה: מלחמת המבקרים

שובר הקופות האחרון של מארוול, קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, הצליח לא רק לפלג את המעריצים בין שני מחנות יריבים אלא גם את מבקרי הקולנוע

קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים חילק את הצופים לשני מחנות – אלה שטוענים שמדובר בסרט הטוב ביותר של מארוול עד כה ואלה שאומרים שהוא מבולגן ועמוס מדי. מתברר כי גם המבקרים חלוקים ביניהם בנוגע לטיב הסרט, כאשר הסקאלה נעה באופן קיצוני מציון מושלם לציונים מביכים.

כרגע הציון הממוצע של קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים באתר Metacritic עומד על 75, בהתבסס על 51 ביקורות שפורסמו עליו עד כה.

להלן ציטוטים נבחרים מתוך הביקורות ששיבחו את הסרט:

Total FIlm, ציון 100: "אם ישנה סכנה שה'נוסחה' של מארוול תעמוד במקום, אין ראיות לכך פה. מלחמת האזרחים אינו רק מושך קהל כמעט מושלם. צוות קפטן אמריקה או צוות איירון מן? המנצחים האמתיים פה הם צוות מארוול".

The Playlist, ציון 91: "מאתגר באופן מתמיד, האחים רוסו יצרו שובר קופות מושך ומשעשע מתוך קונפליקט רגשי ומוסרי, מה שיותר מרשים מכל תצוגת רעש מפוצץ וכוח וולגרי".

Slate, ציון 90: "הקונפליקט בין איירון מן וקפטן אמריקה מחלחל אל קהילת הגיבורים, והם נלחמים באחד מקרבות גיבורי העל המהנים ביותר שנראו על מסך הקולנוע".

אך כאמור, לא כל המבקרים התלהבו מהסרט. להלן כמה ציטוטים מהביקורות השליליות:

New York Post, ציון 50: "אחרי שני הסרטים הראשונים של קפטן אמריקה, שהיו בין סרטי הקומיקס הטובים ביותר בחמש השנים האחרונות. הסרט הזה הוא אכזבה. העלילה לא הגיונית בכלל".

New York Daily News, ציון 50: "לפעמים, יותר מדי עושה יותר נזק מתועלת. על אף שקוראים לסרט קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, זה בעצם הנוקמים מוגדל שדחסו אליו יותר מדי דברים.

IndieWire, ציון 50: "ככל שהסרטים הללו מנסים להיות גדולים, כך הם מרגישים קטנים יותר. ככל שהם מנסים יותר באגרסיביות להגיע אל גבהים חדשים, הם מוכיחים שזה מעבר ליכולת שלהם. סרטי מארוול אינם יכולים להיות טובים יותר ממה שהם עכשיו, והצרה היא שזה גם לא מפריע להם כלל".

רוצים לדעת מה אנחנו חשבנו על הסרט האחרון של קפטן אמריקה? לחצו כאן כדי לקרוא את הביקורת שלנו עליו. חושבים שהמבקרים טועים? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות למטה או בעמוד הפייסבוק של גיקלואיד.

תגובות

במאמר זה

נגישות