בליזארד תאפשר אינטגרציה של משחקיה עם פייסבוק

המשחק הראשון של בליזארד שיהנה משיתוף הפעולה עם פייסבוק יהיה Overwatch, מה שיאפשר לשדר משחקים בשידור חי אל הרשת החברתית. יתרחב בעתיד אל משחקים נוספים

בקרוב לא תצטרכו להתאמץ כל כך כדי להשוויץ בכישורי המשחק שלכם – חברת בליזארד הכריזה על שיתוף פעולה עם פייסבוק שמטרתו לשתף בקלות תוכן ממשחקיה אל דפי הרשת החברתית הפופולרית.

המשמעות של שיתוף הפעולה הזה היא שתוכלו לשדר בשידור חי את המשחק שלכם ישר אל הפייסבוק במקום להסתמך על שירותים חיצוניים כמו Twitch. בנוסף, תוכלו מעכשיו להתחבר לשירות ה-battle.net של בליזארד דרך חשבון הפייסבוק שלכם, מה שעשוי להוות שכבת הגנה נוספת נגד פריצות ואמצעי הרתעה בפני רמאים שזהותם האמיתית תהיה חשופה.

המשחק הראשון שיהנה מהאינטגרציה הזו הוא Overwatch, שהספיק לצבור מעל לשבעה מיליון שחקנים פעילים בתקופה הקצרה שעברה מאז השקתו. התכנית היא להרחיב בעתיד את שיתוף הפעולה אל משחקים פופולריים נוספים של בליזארד כמו Hearthstone ו-Heroes of the Storm.

"המשחקים של בליזארד הכי טובים כשמשחקים אותם עם חברים", אמר גיו האנט (Gio hunt), סגן הנשיא בפועל של מחלקת מבצעים משותפים בבליזארד, בהצהרה שפורסמה. "לכן חשוב לנו לספק לשחקנים שירותים שיקלו עליהם לחלוק חוויות מהמשחק. אנחנו עובדים צמוד עם פייסבוק על האינטרגרציה של Overwatch, כמו כן על אינטגרציה של משחקים אחרים שלנו, ונחלוק איתכם פרטים נוספים לפי התקדמות תכניות הפיתוח". מבחינת בליזארד, זו הדרך של מפתחת המשחקים הותיקה לחדור אל הרשתות החברתיות ולשלב אותן במוצריה.

צעד גדול קדימה בשביל פייסבוק

זהו צעד גדול מאוד עבור פייסבוק מכמה סיבות – הראשונה היא שעד כה פייסבוק התעסקה רק עם משחקי דפדפן למיניהם ושיתוף הפעולה עם בליזארד יאפשר לה לראשונה אינטגרציה עם משחק ברמה AAA. הסיבה השניה היא שאם האינטגרציה הזו תוכיח את עצמה כמוצלחת היא תהווה תקדים שחברות משחקים אחרות עשויות ללכת אחריו. הסיבה השלישית שצעד זה חשוב הוא בהיותו מכה קשה ל-Twitch, שסביר להניח שכתוצאה ממנו יאבד נתח שוק משמעותי מאחר ועיקר השירות הוא שידור חי של משחקים.

סימנים ראשונים לשיתוף הפעולה הזה נראה לקראת סוף החודש. יכול להיות שעוד לפני זה נראה הדגמה חיה כלשהי, אולי במסגרת כנס E3 שיפתח את שעריו בשבוע הבא.

תגובות

במאמר זה

נגישות