סוף שבוע קודר עבר על ליגת הצדק, לא רק בביקורות

כמה כסף ליגת הצדק הכניס בסוף השבוע הראשון שלו, איפה זה מעמיד אותו בהשוואה לסרטי דיסי אחרים ומה אמרו עליו בביקורות? התשובות בפנים

ליגת הצדק עשה הרבה רעש, לטוב ולרע, לפני שיצא אל אולמות הקולנוע. אבל עושה רושם שסוף השבוע של הקרנות הבכורה של הסרט היה קודר עבור DC לא רק בקופות אלא גם בביקורות.

על פי הנתונים שפורסמו, נתוני הפתיחה של ליגת הצדק מראים כי הסרט הכניס בסוף השבוע 96 מיליון דולר בלבד. התחזית להכנסות בסופ"ש הראשון של הסרט עמדו על 120 מיליון דולר, כלומר פספוס של מעל ל-20 מיליון דולר מסכום היעד המקורי.

אמנם זה סכום לא רע, אבל הוא גם מזכה את הסרט בתואר הבלתי מחמיא הסרט עם סופ"ש הפתיחה הנמוך ביותר של DC. לשם השוואה, איש הברזל הכניס בסוף השבוע הראשון שלו 116 מיליון דולר, באטמן נגד סופרמן הכניס 166 מיליון דולר ויחידת המתאבדים צבר בקופות 133 מיליון דולר. יש סיכוי קטן שבסופו של דבר הסרט יעקוף ברגע האחרון את וונדר וומן, שהכניס 103 מיליון דולר.

גם בחזית הביקורות ליגת הצדק אינו יכול לנשום לרווחה – נכון לרגע כתיבת שורות אלה ממוצע הביקורות של הסרט באתר Rotten Tomatoes עומד על 40 אחוז, בעוד באתר Metacritics הוא סובל ממעמד דומה עם ממוצע של 46 נקודות. להלן כמה ציטוטים:

TheWrap, ציון 50: "אם וונדר וומן נתן שביב תקווה שסרטי DC יתחילו לזוז לכיוון שונה מבעבר, ליגת הצדק מכבה אותו ומחזיר אותנו אחורה אל שחר הצדק".

Time, ציון 50: "ליגת הצדק סובל מבינוניות ומתסריט מבולגן שפוגע בדמויות שלו. אבל ג'ייסון מומואה ועזרא מילר איכשהו גורמים לזה לעבוד עבורם".

Screen Crush, ציון 40: "ליגת הצדק הוא אוסף של הזדמנויות מפוספסות ורעיונות מביכים".

אז מה חשבתם על הסרט? למען האמת, גם אצלנו לא בדיוק התלהבו ממנו.

תגובות

במאמר זה

נגישות