אסף חנוכה מועמד לפרס אייזנר לשנת 2016

חנוכה הוכרז כמועמד לפרס אייזנר על טור הקומיקס שלו "הריאליסט" בקטגוריית הקומיקס הזר הטוב ביותר שפורסם בארצות הברית. הזוכים יוכרזו בסוף חודש יולי

הוא משלנו: אמן הקומיקס והקריקטוריסט הישראלי, אסף חנוכה, הוכרז כמועמד לפרס אייזנר (Eisner Award) לשנת 2016.

חנוכה מועמד בקטגוריה Best U.S. Edition of International Material, או בתרגום חופשי "הקומיקס הזר הטוב ביותר שפורסם בארצות הברית", על טור הקומיקס שלו הריאליסט שמתפרסם במוסף העיתון הכלכלי כלכליסט. על מנת לזכות בפרס, חנוכה יצטרך להתמודד מול היצירות The March of the Crabs של ארתור דה פינס (Arthur de Pins) הצרפתי; A Glance backward של פייר פקואט (Pierre Paquet) וטוני סנדובל; The Enternaut של הקטור גרמן אואסטרהלד (Héctor Germán Oesterheld) ופרנסיסקו סולנו לופז; ו-Alpha… Directions של ג'נס הרדר (Jens Harder). את רשימת הקטגוריות והמועמדים המלאה תוכלו לקרוא באתר של קומיק-קון סאן דייגו.

"אני מרגיש שכבוד גדול נפל בחלקי", כתב אסף חנוכה בדף הפייסבוק של הריאליסט על המועמדות שלו לפרס אייזנר, "ואני מרגיש חיובי באופן מוזר. בואו נראה כמה זמן זה יחזיק. תודה רבה לכל מי שהיה מעורב בבחירה וליקום באופן כללי".

פרס אייזנר, על שם צייר הקומיקס וייל אייזנר (Will Eisner), נחשב המקביל של עולם הקומיקס לטקס פרסי האוסקר של תעשיית הקולנוע האמריקאית. הפרס חולק לראשונה בשנת 1988 אחרי שבוטל טקס פרסי קירבי (Kirby Award) לקומיקס על שם ג'ק קירבי, שותפו ליצירה של אגדת הקומיקס סטן לי.

אסף חנוכה החל את הקריירה שלו כיוצר קומיקס במהלך שירותו הצבאי, שבמהלכו אייר וכתב קומיקס עבור העיתון הצבאי במחנה ופגש את הסופר אתגר קרת. לאחר שחרורו מצה"ל נסע לצרפת, שם למד בבית הספר לאמנות על שם אמיל קוהל שממוקם בליון, עיר בחלקו המזרחי של מרכז צרפת. עם תום לימודיו חזר לארץ, חבר אל אתגר קרת וביחד הוציאו השניים שני ספרים – סמטאות הזעם ופיצריה קמיקזה, כאשר על האחרון היה חנוכה מועמד לפרס אייזנר לשנת 2007.

הזוכים בפרסי אייזנר לקומיקס יוכרזו ב-22 ביולי, ואנחנו מאחלים לנציג הישראלי שלנו בהצלחה!

(קרדיט תמונה: דף הפייסבוק של הריאליסט)

תגובות

במאמר זה

נגישות