השחקנית והבמאית רונית אלקבץ נפטרה מסרטן

טקס מיוחד יערך לזכרה מחר בסינמטק תל אביב בשעה 12:00. חוץ מקריירה קולנועית מכובדת הותירה אחריה בעל ושני ילדים

השחקנית הישראלית המוערכת רונית אלקבץ נפטרה היום אחרי מאבק ארוך במחלת הסרטן. בת 51 הייתה במותה.

לאלקבץ רזומה מרשים של סרטים בהם השתתפה בשני העשורים האחרונים. הבולטים מתוכם הם שחור (1994) של שמואל הספרי, חתונה מאוחרת (2001) של דובר קוסשווילי, אור (2004) של קרן ידעיה וביקור התזמורת (2007) של ערן קולירין. לאחר מכן היא העתיקה את חלק גדול מפעילותה כשחקנית אל הקולנוע הצרפתי.

כבשה את עולם הקולנוע הישראלי

לאורך הקריירה שלה זכתה אלקבץ שלוש פעמים בפרס אופיר על תואר השחקנית הטובה ביותר. את הפרסים הללו היא קיבלה על השתתפותה בסרטים שחור, חתונה מאוחרת וביקור התזמורת. בנוסף, היא קיבלה גם את פרס אופיר לסרט הטוב ביותר על סרטה גט שיצרה יחד עם אחיה שלומי, על אישה הנאבקת להשתחרר מזרועות בעלה והממסד הרבני שעומד מאחוריו.

ההופעה המפורסמת הראשונה של אלקבץ הייתה בגיל 26 כשלוהקה בשנת 1990 לסרט המיועד של הבמאי דני וקסמן. הביצועים שלה כשחקנית הפתיעו רבים על אף שלעולם לא למדה משחק באופן רשמי. את הפריצה הגדולה שלה אל התודעה עשתה עם הסרט שחור. מאז התפקידים החלו לזרום אליה והיא הפכה להיות אחד השמות הגדולים ביותר של הקולנוע הישראלי עד היום.

חוץ מקריירה קולנועית מכובדת, הותירה אחריה אלקבץ בעל ושני ילדים. הלווייתה תיערך מחר ב-15:00 בבית העלמין הקריית שאול, ולפני כן יערך ב-12:00 בסינמטק תל אביב טקס מיוחד לזכרה.

תגובות

במאמר זה

נגישות