כך היה אמור להיות סרט ההמשך של "תיכון בהיי"

הבמאי של סרט גיבורי-העל משנת 2005, מייק מיטצ'ל, חושף פרטים על סרט ההמשך של "תיכון בהיי" שבוטל, כולל שם הסרט ועלילת המסגרת שלו

תיכון בהיי

זמן רב לפני שסרטים מבוססי קומיקס הפכו למיינסטרים באולמות הקולנוע, נעשו כמה ניסיונות לייצר סרטי מז'אנר זה. אחד מאותם ניסיונות נקרא תיכון בהיי (במקור Sky High), קומדיית-פעולה לנוער שיצאה לאקרנים ב-2005 על תיכון בו מאמנים את הדור הבא של גיבורי-העל. דיווח באתר Gizmodo מפרט כיצד היה אמור להיראות סרט ההמשך שלו.

מייק מיטצ'ל, הבמאי של תיכון בהיי מלפני 15 שנה התראיין במקור כדי לקדם את סרט לגו 2 אך איכשהו השיחה התגלגלה לכיוונים בלתי צפויים. בגדול, סרט ההמשך היה אמור להתמקד בדמויות של הסרט הראשון כשהן מסיימות את התיכון ועוברות ללמוד בקולג'. הנה מה שהוא אמר:

"אני גאה מאוד בסרט ולדעתי כדאי שהם (דיסני, ע.פ.) יהפכו אותו למותג. היה לנו רעיון שלם לסרט המשך בשם Save U, קיצור של Save University. זה היה סרט כיפי להפיק".

על אף שהסרט זכה בסך הכל לביקורות חיוביות וזכה להצלחה מסחרית של 86 מיליון דולר ברחבי העולם לעומת תקציב של 35 מיליון דולר בלבד, דיסני פסלו את הרעיון על הסף. היה רעיון אחר להפוך את הסרט לסדרת הטלוויזיה, אך בסופו של דבר הוא לא יצא אל הפועל. לדעתו של מיטצ'ל, הבעיה להצלחה המוגבלת של תיכון בהיי נבעה מתזמון לא טוב של הוצאת הסרט לאקרנים.

"מה שקרה זה שהסרט הפך להיות סוג של אנדרדוג שאף אחד לא ממש הכיר. הוא היה צריך להתמודד מול צ'ארלי בממלכת השוקולד של ג'וני דפ וטים ברטון, ואף אחד לא צפה שהסרט הדוקומנטרי משפחת הקיסרים יהפוך ללהיט לכל המשפחה".

בנימה אופטימית יותר, אפשר רק לקוות ששטף הלהיטים מז'אנר סרטי הקומיקס, שמכניס כמויות עצומות של כסף לחשבון הבנק של דיסני, יעודד אותה לשקול להחיות את המותג החביב הזה.

תגובות

במאמר זה

נגישות