6 הרגעים הגדולים שהובילו אל הנוקמים: מלחמת האינסוף

החל מחטיפתו של הממציא והמיליארדר טוני סטארק ועד לשובו של באקי, אלה הרגעים שאי אפשר בלעדיהם להגיע אל הנוקמים: מלחמת האינסוף

הנוקמים: מלחמת האינסוף צריך להלהיב או לפחות לרתק כל חובבי הקולנוע ברחבי העולם: זוהי הפעם הראשונה בהיסטורית הקולנוע בה כל כך הרבה סרטים (18 בדיוק), שנפרסו על פני עשור יצירה שלם, נבנו לקראת סרטמאורע אחד (ואחד נוסף בשנה הבאה), שיכיל את כל מה שאותם הסרטים המצליחים בראו בפני עצמם. אם הנוקמים הראשון מ-2012 סימל את ההתחלה האמיתית של רעיון היקום הקולנועי, מלחמת האינסוף מסמן את המשמעות העוצמתית שלו.

ימים ספורים לפני שהנוקמים מתאחדים בפעם השלישית ובסדר גודל חסר תקדיםנחזור לאותם 6 הרגעים המהותיים ביותר ממהלך העשור האחרון ביקום הקולנועי של קווין פייגי ומארוול, שהובילו הישר לנקודת המוצא של מלחמת האינסוף. כשמסתכלים אחורה על אותם רגעים גדולים, מבינים יותר לעומק כמה כל דבר קטן יותר שקרה סביבם היה מחושב ורלוונטי להמשך קדימה, וכיצד כל הארועים מכל הסרטים למעשה שזורים זה בזה:

1. חטיפתו של טוני סטארק

המאורע המחולל של היקום הקולנועי הזה כולו הוא הרגע המציאותי בו מארוול ליהקו את רוברט דאוני ג׳וניור המבריק לתפקיד שבמו ידיו דאוני יהפוך אותו לאחד מהאייקונים ביותר של זמננו; והרגע מתוך יקום הסרטים בו המליארדר הגאון והשחצן שדאוני מגלם, טוני סטארק, נחטף עלידי טרוריסטים. האירוע הזה דחף את סטארק להרכיב את האבטיפוס הראשון למה שלימים ייקרא החליפה של איירון מן בכדי להמלט, ושינה לחלוטין את תפישת עולמו, עד שבזמן הנכון הסכים להצטרף ליוזמתו של ניק פיורי, הנוקמים.

איירון מן של ג׳ון פאברו, שעד היום נחשב לאחד מסרטי מארוול הטובים ביותר, אם לא הטוב שבהם, היה אבן היסוד ההיסטורית של כל היקום שלהם. לו היה פחות מוערך או מצליחלמארוול היה הרבה יותר מסובך להמשיך משם הלאה לפי תכניתהעל.

2. נסיון ההשתלטות העולמית של לוקי

לאחר מאורעות תור הראשון, לוקי שבורהלב, הקנאי והמגהפופולארי בגילומו של טום הידלסטון, ניסה כידוע להשתלט על כדה״א בעיקר כדי לעשות לאחיו אל הרעם (כריס המסוורת׳) דווקא. זה חייב את הרעיון של פיורי (שקרא מבעוד מועד את מפת האיומים המתרחבים על כדה״א) להתקדם, ולאחד לראשונה את הגיבורים לקבוצתעל אחת, בה הם יפתחו יחסים בינאישיים הדוקים, וילמדו לעבוד בשיתוף פעולה כשהסיטואציה מחייבת זאת.

https://www.youtube.com/watch?v=uQFUBcqdSKE

לוקי היה רק שלב האודישנים, אולטרון החזרה הגנרלית, ותאנוס הוא ערב הפרמיירה.

3. שובו של באקי

בקפטן אמריקה: הנוקם הראשון, סטיב רוג׳רס (כריס אוונס) בעל הלב הטהור הופך להיות הגיבור האגדי, אך גם מאבד את באקי (סבסטיאן סטאן), חברו הטוב ביותר, בשעת משימה שרוג׳רס מנהיג אותה. לצד אחד הטוויסטים הקולנועיים המוצלחים ביותר של העשור, קפטן אמריקה: חייל החורף חשף כי היידרה פועלת עמוק בתוך שילד, והצליח לבלבל את קפטן אמריקה האהוב יותר מאי פעםתגליתו כי באקי למעשה נמצא בחיים, זעזעה את המערכת עבור קאפ עוד יותר, כשחברו הותיק הפך לנקודת החולשה שלו.

https://www.youtube.com/watch?v=HFjMy3dqmgU

באקי הפך להיות מוקד מהומה של ממש בקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, כשנוכחותו יצרה קרע עמוק בין סטיב לטוני, וכך מלחמה פנימית בין חברי הנוקמים. בסופו של דבר, הסכסוך הוביל לכך שהנוקמים התפצלו לשתי קבוצות, והקבוצה בראשותו של קאפ נאלצה לברוח לוואקאנדהשעל סמך היח״צ המסתורי של הסרט, נראה כי המדינה המתקדמת תקח תפקיד חשוב ביותר במלחמת האינסוף.

המריבה האינטנסיבית הזו גם הבהירה את כוחו של קפטן, כשיחד עם באקי ניצח בקרב את איירון מן בכבודו ובעצמו, שכמובן יכל להרוג את שניהם בלחיצת כפתור אחת אם היה רוצה, אך כך היא גם למדה שלמרות הכל, החברות של שני גיבוריהעל והאמון בינהם הצליחו לשרוד את הרע ביותר, על אף כי כל אחד הלך לדרכו לעת עתה. השאלה היא האם יוכלו לשרוד גם את הגרוע ביותר כשדרכיהם יאלצו להשתלב שוב אל מול תאנוס.

4. מותו של המלך ט׳צ׳אקה
*הסעיף הזה מכיל מידע מהפנתר השחור, שבכל זאת יצא רק לפני חודשיים, אך בהחלט מומלץ לצפיה מקדימה למלחמת האינסוף.

ט׳צ׳אקה (ג׳ון קאני) מוצא את מותו בהפצצת כנס האו״ם במלחמת האזרחים, וכך מתחילה התגלגלות העניינים של היכרותו של בנו ט׳צ׳אלה (צ׳דוויק בוזמן) עם הנוקמים, הכנסת קפטן אמריקה וחבריו הגיבורים לוואקאנדה, והפיכתו למלך וואקאנדה והפנתר השחור. בעקבות שיירת הארועים הזו, והתגליות ההיסטוריות במהלך הפנתר השחור, ט׳צ׳אלה מכריז על פתיחת וואקאנדה בפני העולם לראשונה, והפסקת הסוואתה כמדינת עולם שלישי לאלתר. תחת שלטון אביו ט׳צ׳אקה, כנראה ששום דבר לא היה משתנה. וואקאנדה מפותחת טכנולוגית באמצעות ויברניום, והעובדה שהעולם סוף סוף ייחשף לקיומה ולכל הידע שברשותה, היא נקודת מפתח התחלתית חשובה לפרוץ מלחמת האינסוף.

5. הצטלבות דרכיהם של גאמורה וסטאר לורד

שומרי הגלקסיה האהוב של ג׳יימס גאן עשה מספר דברים חשובים, כשהמרכזי שבהם היה להפגיש בין סטאר לורד (כריס פראט) יליד כדה״א לגאמורה (זואי סלדנה). כך גאמורה למדה את כוחה של המוסיקה, מצאה לעצמה משפחה חדשה וזכתה בסיבה טובה להלחם עבור הצדק בסביבה ראויה. גאמורה היא בתו המאומצת (בכפייה) של לא אחר מתאנוס, ומעצם היותה כזותפקידה במלחמת האינסוף חייב להיות משמעותי ומעניין, כמו גם תפקיד אחותה החורגת נבולה (קארן גילאן) שמעורבת במיקס קבוצת שומרי הגלקסיה. ההשלמה של השתיים היתה הכרחית גם היא לקראת מלחמת האינסוף, אך כמו לוקי שמוצב כקלף ג׳וקר שיכול ללכת לכל כיוון (עם נטיה לכיוון הטוב), מסקרן לראות לצד מי נבולה תחליט לעמוד בזמן אמת.

ההיכרות המעמיקה של החייזרית המתנקשת עם צורת המחשבה של נבלהעל והכוח שלו תסייע לנוקמים כשתאנוס סוף סוף יגיע לכדה״א, ושומרי הגלקסיה יגיעו גם הם בעקבותיו כדי להלחם בו.

6. כל רגע הקשור באבני האינסוף

אבני האינסוף הן מה שתאנוס רוצה כדי לשלוט בכוח האולטימטיבי, כשלמעשה אנחנו לא יודעים הרבה יותר מזה עליו בשלב הזה. אם מסתכלים אחורה על 18 הסרטים שיצאו עד כה, מדהים להבין עד כמה ואיך רובם עסקו והסתובבו בצורה כזו או אחרת סביב האבנים, שאלו הם המיקומים הידועים הנוכחיים שלהן:

  • אבן המחשבה הצהובה, שהיתה בשרביטו של לוקי (הידוע כ״ספטר״), והעניקה לסקארלט וויץ את כוחותיה, נמצאת כעת על מצחו של ויז׳ן.
  • אבן החלל הכחולה, השוכנת בתוך הטסארקט, נמצאת אצל לוקי, שהגניב אותה בשלהי החרבתה של אסגרד בתור: ראגנארוק.
  • אבן הכוח הסגולה נמצאת במפקדת חיל נובה, לאחר ששומרי הגלקסיה מנעו מרונאן להשתמש בה.
  • אבן המציאות האדומה נמצאת אצל האספן המפוקפק, בעקבות מאורעות תור: העולם האפל.
  • אבן הזמן הירוקה נמצאת בידי דוקטור סטריינג׳, שמסתמן כי ייגלם תפקיד מרכזי במלחמת האינסוף.
  • אבן הנשמה הכתומה היא האבן היחידה שמיקומה בלתי ידוע.

הנוקמים: מלחמת האינסוף, בבימוי של האחים רוסו, שביימו את שני סרטי קפטן אמריקה האחרונים, יעלה בחגיגיות לאקרנים בסופ״ש הקרוב.

תגובות

במאמר זה

נגישות