עם הפנים קדימה: הסרטים המצופים ביותר של שנת 2018

החל ממלחמת האינסוף ועד לראלף ההורס 2, אלה הם הסרטים של שנת 2018 שעתידים למשוך הכי הרבה תשומת לב מצד הקהל והמבקרים כאיש אחד

כמו קודמתה, שנת 2018 עתידה להיות עמוסה בבלוקבאסטרים מהפרנצ׳ייזים השונים והפתעות קטנות יותר משלל הז׳אנרים המגוונים. אמנם הרוב המוחץ של הסרטים המתקרבים הם כצפוי סיקוולים, ישנם גם כמה סרטים מקוריים ועיבודים חדשים לספרים אהובים, שממתינים לנו באופק כדי לשבות את לבנו על המסך הגדול. 

אלו הם הסרטים שאנחנו הכי מצפים להם לשנה הקרובה, ללא סדר מסויים (מלבד הסרט הראשון):

הנוקמים: מלחמת האינסוף – 4 במאי

אין טעם לנסות ליצור אווירת מתח סביב הסרט המצופה ביותר ל-2018, את המשבצת הזו באופן חד משמעי תופס המאורע חסר התקדים, שמנקז לתוכו 18 סרטים מעשור של יצירה קולנועית. ב-2008 מארוול התחילו להגדיר עם רוברט דאוני ג׳וניור ואיירון מן את מה שמאז הפך להיות הנורמה ההוליוודית והשאיפה של כל אולפן גדוליקום קולנועי, רעיון אותו האולפנים שאבו למעשה ממקורות הקומיקס שלהם. החדשנות של מארוול היתה לא רק לעבד סיפורי קומיקס, אלא לעבד את את כל השיטה הקומיקסית, כשהגיבורים פועלים כל אחד לחוד, ויחד במפגשיעל, ובסיפורים מתמשכים ומצטברים. הנוקמים: מלחמת האינסוף יהיה חוויה ראשונית, ולבנתיים גם חד פעמית, כשיכיל את כל המאורעות והדמויות שה-MCU בנה עד כה לתוך מסגרת אחת, שלפי מיטב המסורת המארווליסטית צפויה להיות מסעירה, מגניבה ומבדרת. 

 

הפנתר השחור – 15 בפברואר

חודשים ספורים לפני שהכניסה השלישית של הנוקמים תגיע אלינו, למארוול יש עוד אס אחד אחרון לשלוף: הפנתר השחור. הציפיה לסרט הולכת וגוברת עם כל טריילר חדש ומנצנץ שיוצא, ומציג את השילוב המזהיר של עולמו של טצ׳אלה, בין שבטיות צבעונית ועוצמתית לטכנולוגיה עתידנית מגהמתקדמת. האחים רוסו עשו עבודה מדהימה עם הצגתו של גיבורהעל הווקאנדאי במלוא הדרו בקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, ונראה כי הוא ומדינתו ישחקו גם תפקיד מרכזי מאוד במלחמת האינסוף (לפחות על סמך הטריילר שוברהשיאים).

דדפול 2 – 31 במאי

אם לא מספיקה הנלהבות מחזרתו של ראיין ריינולדס לחליפת שכירהחרב עם הפה הגדול, הסיקוול של דדפול מקבל שתי תוספות נוצצות: הראשון הוא ג׳וש ברולין, שלא רק יעשה צרות לנוקמים בתור תאנוס השנה, אלא גם ישלב כוחות כאן כקייבל האהוב. השני הוא לא אחר מאשר ג׳וליאן דניסון, הידוע למביני עניין כריקי בייקר, הילד האאוטסיידר שובה הלב מהמצוד אחר אנשי הבר, יצירתצפייתהחובה של טייקה וואייטיטי (במאי תור: ראגנארוק, למי שפספס). דדפול הראשון הכניס פי 12 מתקציבו, כשהוא רחוק מלהיות דמות הקומיקס הכי אייקונית בעולם, ומדורג R. עם בסיס המעריצים שרכש לעצמו, סרט ההמשך צפוי להגיע רחוק מאוד, ולפי הנוהל הדדפולי, הוא כבר התחיל לשעשע אותנו עם פתיחת מסע היח״צ שלו.

 

חי בסרט – 18 בינואר (The Disaster Artist)

היצירה הקולנועית שג׳יימס פרנקו נועד ליצור לעצמו ועבורנו, העוסקת במהותה בנושא האמן הלאמובן, ומסתמנת כדרכו של פרנקו, חובב המודעות העצמית והשימוש במטא המוגזמים, להגיע ללב הקונצנזוס של המבקרים והקהל. פרנקו מגלם את טומי וויזו (על פי דיווחיםבהופעה ראויה למועמדות לאוסקר), יוצר החדר, הסרט שנחשב לגרוע ביותר של המילניום, ועוקב אחר התהליך המשונה של הפקת הסרט. עוד מככבים: דייב פרנקו (אח של ג׳יימס), אליסון ברי (אישתו של דייב), סת׳ רוגן כמובן ועוד.

Annihilation – 23 בפברואר 

אחרי שכתב את שמש ו28 יום אחרי, והמשיך גם לביים את אקס מכינה שלו, כל יצירה חדשה של אלכס גרלנד צריכה לקבל תשומת לב מכל חובב מד״ב. Annihilation, המבוסס על ספר מאותו השם, נשמע כמו סוג הסרטים שמוטב לדעת עליו כמה שפחותאך קחו בחשבון שהקאסט שלו כולל שמות כמו נטלי פורטמן, ג׳ניפר ג׳ייסון לי, ג׳ינה רודריגז (ג׳יין הבתולה), טסה ת׳ומפסון (ואלקירי מתור: ראגנארוק) ואוסקר אייזיק (פו דמרון ממלחמת הכוכבים). לאחרונה נודע כי נטפליקס תפיץ אותו ברחבי העולם, כך שכנראה נסתפק בצפיה במסך הקטן בלבד.

צורת המים – 15 בפברואר 

השבחים הם מרובים ומוחצים על היצירה האחרונה מבית היוצר של אשף הפנטזיה האפלה, גיירמו דל טורו. נראה שמדובר במקרה נוסף שעדיף להגיע אליו ללא ידע מוקדם, ובעיקר נראה שמדובר באירוע קולנועי מרגש שאין להחמיץ.

 

ראלף ההורס 2: ראלף שובר את האינטרנט – 22 בנובמבר

על אף שקיבל מועמדות לאוסקר, והכניס בסדר בקופות, ראלף ההורס הוא מסרטי האנימציה של דיסני שלא מקבלים התייחסות  מספקת כראוי להם. הסרט הראשון, בדיבובם של ג׳ון סי ריילי החמים ושרה סילברמן האנרגטית, היה מקורי ומלא השראה, ובעל בניית עולם עשירה ומרהיבה ביופיה. הסיקוול בטח יתן את בוסט ההייפבדיעבד סביב הסרט המקורי, כשיככבו בו לא אחרות מכל נסיכות דיסני, כמו גם איירון מן ושאר דמויות מיקומי מארוול ומלחמת הכוכבים בהופעות אורח. 


משפחת
סופרעל 2 – 15 ביוני

עוד חוזרים אלינו בסיקוול מצופה הם משפחת סופרעל הפיקסארית של בראד בירד (שכמובן, חוזר לכתוב ולביים גם הפעם). אין הרבה מה להוסיף מלבד לצפות בלופים בטיזר הקצרצר ולעניין שדיסני שחררו:

סולו: סיפור מלחמת הכוכבים – 25 במאי

בניגוד למצופה, אחרוני הג׳דיי לא התקבל בקונצנזוס מוחלט, כך שכבר בלתי אפשרי לדעת למה לצפות מהסרטים הבאים. החשש גובר במיוחד כשמדובר על פריקוול לדמותו השלמה ומושלמת של האן סולו האייקוני, ובמיוחד כשמדברים על מישהו שהוא לא האריסון פורד שיכנס לז׳קט ולמילניום פאלקון שלו (למרות שאלדן ארנרייך הוכיח את כישורי הקומדיה והכריזמה שלו ביחי הקיסר! של הכהנים). וזה עוד לפני שדיברנו על החלפת הבמאים בשלהי ההפקה. אבל בכל זאת, אנחנו מדברים על מלחמת הכוכבים, ועם כל החשדנות וההססנות – וכל סרט השייך לאבי כל הפרנצ׳ייזים הקולנועיים חייב להופיע ברשימה הזו. דונלד גלובר, אמיליה קלארק (בלי דרקונים) וצ׳ובאקה (בלי פורגים) יהיו שם.

קמט בזמן – 15 במרץ

במאית סלמה המוערך, אווה דוברני, מביימת את העיבוד לספר פנטזיית-המדע מ-1962 מאותו השם, ולשם כך היא ודיסני גייסו את אופרה ווינפרי, ריס ווית׳רספון, מינדי קלינג, כריס פיין, זאק גאליפנאקיס, מייקל פניה ועוד. ואם צריך סיבה נוספת להסתקרן מהסרט הזה – מאחורי העיבוד התסריטאי נמצאת ג׳ניפר לי, שכתבה עבור ראלף ההורס, פרוזן וזוטופיה.

 

חיות הפלא: פשעיו של גרינדלוולד – 15 בנובמבר

בפרנצ׳ייז-על מקביל/פריקוול אחר, עולם הקסמים של ג׳יי קיי רולינג ממשיך להתרחב ולהפנט אותנו בנסיונותיה הראשונים והמרשימים כתסריטאית, אחרי שחיות הפלא והיכן למצוא אותן היה אחת ההפתעות המקסימות ביותר מראש טבלאות הבוקס אופיס של 2016. אדי רדמיין חוזר כניוט סקמנדר המופלא לצד חבריו לפעולה, ג׳וני דפ המחומצן חוזר לגלם את הקוסם המרושע מכותרת הסרט, וג׳וד לאו מצטרף כדמבלדור הצעיר (מרגש אפילו לכתוב את זה).

שחקן מספר אחת – 29 במרץ

סטיבן ספילברג מביים סרט מד״ב חדש, המבוסס על ספר נחשב. אנחנו נהיה שם.

פדינגטון 2 – 22 במרץ

הסרט הראשון מ-2015, שעקב אחר הגעתו של הדוב האהוב בעולם (לפחות טופ 2) לביתם של משפחת בראון, היה ההתגלמות הקולנועית של מרמלדה. סרט ההמשך נמצא כרגע על 100% החלטיים ב-Rotten Tomatoes, ולאלו שצפו בסרט הקודםהביקורות בהחלט לא אמורות להגיע כהפתעה. פול קינג, שביים את סדרת הקומדית הקאלטית הבריטית, מייטי בוש, חוזר לכתוב ולביים את מה שכנראה יהיה סרט ה-feel good הטוב ביותר של 2018. 

תגובות

במאמר זה

נגישות