למה הסצנה הזו מתוך "אקס מן: אפוקליפסה" נפלה בעריכה?

סצנת הקניון של המוטאנטים הצעירים אולי לא היתה יוצרת שינוי משמעותי באיכותו הכללית של הסרט, אבל בהחלט היתה משפרת את אווירת האייטיז הצבעונית שחסרה בו.

אקס מן: אפוקליפסה נחשב בעיני רבים כאחת האכזבות הקולנועיות הגדולות של השנה. לאחר שני הסרטים המוערכים ביותר שקדמו לו בטרילוגיה התלת-עשורית, אקס מן: ההתחלה שהתרחש בשנות ה-60 ואקס מן: העתיד שהיה שהתרחש בשנות ה-70, השלישי הוביל את אקסבייר ותלמידיו הישר לשנות ה-80 הכיפיות. אך הסרט לא הציג הרבה מהכיף הזה, נפל בקרב דעת הקהל (48% בRotten Tomatoes) ולא הרשים במיוחד בקופות.

בסופ״ש האחרון יצא אקס מן: אפוקליפסה לרכישה דיגיטלית ב-HD, ולצד זאת קיבלנו מפוקס כמה סצנות שלא זכו להיות חלק מהגרסא הסופית שהוצגה בבתי הקולנוע. כאמור, אחת מהביקורות החוזרות על הסרט היתה המחסור שלו באווירה האייטיזית מלאת החיים. כעת אפשר לפחות להנות מעט ממה שלסרט היה להציע במקור, כשאחת מהסצנות ששוחררו היא חגיגה בקניון של בני הנוער המוטאנטים.

בסצנה המוטאנטים נראים חופשיים ומשוחררים מעכבות חברתיות, שכן אף אחד בקניון לא שופט אותם ואת המראה שלהם, והם אפילו מקבלים נקודות זכות על היותם שונים (כי ממתי בני נוער שופטים בני נוער אחרים? או כי הקניון הוא סמל לאחווה אנושית?). ג׳ין גריי וסקוט סאמרס מפלרטטים בעוקצניות, נייטקרולר מפנטז על רכישת סניקרס וחוטף בריין פריז, ואנחנו אפילו זוכים לראות את ג׳ובילי משתמשת בכוחות הזיקוקים הבוהקים שלה, וכל זה כיף מאוד.

אך למען האמת, למרות שהקליפ בהחלט חביב ומבדר, הוא לחלוטין ממשיך את רוח הסרט המאולצת בהומור העצמי שלה. אפילו סצנת הקניון הקצרה הזו חסרת חזון ביחס לפוטנציאל הטמון בה, בדיוק כמו הסרט כולו. או כמו שג׳ין ניסחה את זה הכי טוב, כולנו יכולים להסכים שהשלישי הכי גרוע.

http://xmenladies.tumblr.com/post/150230197052/x-men-apocalypse-deleted-mall-scene

תגובות

במאמר זה

נגישות